Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

35 geïnteresseerden in mogelijke doorstart Game Mania Nederland

35 geïnteresseerden in mogelijke doorstart Game Mania Nederland

BREDA (ANP) - Voor een mogelijke doorstart van de failliete Belgische gamewinkelketen Game Mania in Nederland hebben 35 geïnteresseerden zich gemeld. Dit zegt advocaat Steven van Kerkhof van advocatenkantoor Lawwise, die samen met curator Marjolein Oonk-Pallandt het faillissement van de Nederlandse onderdelen afhandelt.

De 35 gegadigden zijn volgens hem onder meer partijen in de gamebranche en wat kleinere ondernemers. Het gaat bijvoorbeeld om partijen die bekend zijn in de gamewereld of er affiniteit mee hebben. Sommigen zouden vooral de voorraad van de gamewinkelketen interessant vinden. Het zijn geen concurrenten van Game Mania, stelt hij.

De onderhandelingen over een mogelijke doorstart in Nederland zijn volgens hem nog niet begonnen. "De komende tijd zal duidelijk worden of een doorstart reëel is." Mogelijk wordt hierover volgende week meer duidelijk.

Kans op doorstart

Dat er 35 geïnteresseerden zijn zegt nog weinig over de kans op een doorstart, aldus Van Kerkhof. "We moeten nog zien wat voor biedingen worden gedaan en of ze reëel zijn. Er blijven er altijd maar een paar over."

Game Mania vroeg begin deze maand faillissement aan, nadat de gamewinkelketen geen overnemer kon vinden. De Nederlandse onderdelen werden op 6 september failliet verklaard door de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Van Kerkhof meldt dat de fysieke winkels en de webwinkel van Game Mania in Nederland inmiddels dicht zijn. Een aantal spullen uit de winkels en kantoorartikelen zijn onlangs geveild in België.

Moedervennootschap Heroik vroeg in juni een soort uitstel van betaling aan bij de ondernemingsrechtbank in Antwerpen. Game Mania was daardoor tijdelijk beschermd tegen schuldeisers terwijl het een geschikte overnamekandidaat zocht. Het bedrijf had onder meer last van gestegen kosten die op de resultaten drukten. De afgelopen jaren was het aantal winkels al flink gekrompen in Nederland en België. In Nederland had de keten nog ongeveer zestien winkels.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

7 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

7 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

8 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

8 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

9 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

9 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

11 uur geleden