Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

35 geïnteresseerden in mogelijke doorstart Game Mania Nederland

35 geïnteresseerden in mogelijke doorstart Game Mania Nederland

BREDA (ANP) - Voor een mogelijke doorstart van de failliete Belgische gamewinkelketen Game Mania in Nederland hebben 35 geïnteresseerden zich gemeld. Dit zegt advocaat Steven van Kerkhof van advocatenkantoor Lawwise, die samen met curator Marjolein Oonk-Pallandt het faillissement van de Nederlandse onderdelen afhandelt.

De 35 gegadigden zijn volgens hem onder meer partijen in de gamebranche en wat kleinere ondernemers. Het gaat bijvoorbeeld om partijen die bekend zijn in de gamewereld of er affiniteit mee hebben. Sommigen zouden vooral de voorraad van de gamewinkelketen interessant vinden. Het zijn geen concurrenten van Game Mania, stelt hij.

De onderhandelingen over een mogelijke doorstart in Nederland zijn volgens hem nog niet begonnen. "De komende tijd zal duidelijk worden of een doorstart reëel is." Mogelijk wordt hierover volgende week meer duidelijk.

Kans op doorstart

Dat er 35 geïnteresseerden zijn zegt nog weinig over de kans op een doorstart, aldus Van Kerkhof. "We moeten nog zien wat voor biedingen worden gedaan en of ze reëel zijn. Er blijven er altijd maar een paar over."

Game Mania vroeg begin deze maand faillissement aan, nadat de gamewinkelketen geen overnemer kon vinden. De Nederlandse onderdelen werden op 6 september failliet verklaard door de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Van Kerkhof meldt dat de fysieke winkels en de webwinkel van Game Mania in Nederland inmiddels dicht zijn. Een aantal spullen uit de winkels en kantoorartikelen zijn onlangs geveild in België.

Moedervennootschap Heroik vroeg in juni een soort uitstel van betaling aan bij de ondernemingsrechtbank in Antwerpen. Game Mania was daardoor tijdelijk beschermd tegen schuldeisers terwijl het een geschikte overnamekandidaat zocht. Het bedrijf had onder meer last van gestegen kosten die op de resultaten drukten. De afgelopen jaren was het aantal winkels al flink gekrompen in Nederland en België. In Nederland had de keten nog ongeveer zestien winkels.

Meer uit Financieel

AEX-index begint handelsweek met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.

15 minuten geleden
Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

1 uur geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

2 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

3 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

3 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

4 uur geleden