Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3420 klanten failliet Diner Train blijven met lege handen achter

3420 klanten failliet Diner Train blijven met lege handen achter

OISTERWIJK (ANP) - Door het faillissement van Dinner Train zijn 3420 klanten achtergebleven met een ticket dat waarschijnlijk niets meer waard is. Dat staat in het eerste faillissementsverslag over de aanbieder van luxediners in treinen. Dinner Train ging eind augustus failliet nadat veel ritten waren uitgevallen. Het bedrijf laat een schuld achter van zeker 1,2 miljoen euro.

Een groot deel van die schulden bestaat uit dinertickets, die bij elkaar bijna 870.000 euro waard zijn. Daarnaast hadden leveranciers nog geld tegoed van het in Oisterwijk gevestigde bedrijf, schrijft de curator. Die vorderingen tellen op tot 300.000 euro, maar dat bedrag kan nog stijgen, omdat niet alle leveranciers zich hebben gemeld. Ook de Belastingdienst eist nog geld.

Curator Fred Froger doet onderzoek naar de precieze oorzaak van het bankroet, maar schrijft al wel dat het bedrijf grote financiële problemen had door de coronapandemie en de energiecrisis die volgde op de Russische inval in Oekraïne. Tijdens de lockdowns konden de diners in de trein niet doorgaan. In 2022 werd de elektriciteit om de treinen te laten rijden erg duur, terwijl Dinner Train die kosten niet meer aan klanten kon doorberekenen die al eerder een ticket hadden geboekt. In de daaropvolgende jaren vielen treinen geregeld uit door technische problemen, waarna het aantal reserveringen sterk daalde. Uiteindelijk vroeg het bestuur zelf faillissement aan.

Schijnconstructies

Door het faillissement verloren zeven werknemers hun baan, maar Dinner Train werkte ook met veel ingehuurde zelfstandigen. Een aantal zzp'ers beschuldigt het failliete bedrijf nu van schijnconstructies, waarbij ze eigenlijk een verkapte werknemer in dienstverband waren zonder de bijbehorende sociale zekerheid. Doorgaans betaalt uitkeringsinstantie UWV na een faillissement werknemers nog een aantal weken door, maar zelfstandigen niet.

In het faillissementsverslag staat niet hoeveel zzp'ers vinden dat ze eigenlijk schijnzelfstandigen waren. Eerder meldde vakbond FNV dat Dinner Train met ongeveer vijftig inhuurkrachten werkte.

Meer uit Financieel

Sportwagenfabrikant Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk

HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.

9 uur geleden
Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

11 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.

12 uur geleden
FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

14 uur geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

14 uur geleden
Duitse Aldi mag Turkse 'Dubai chocolade' niet langer verkopen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.

15 uur geleden
Tesla levert auto zonder bestuurder bij klant aan huis

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.

15 uur geleden