34 aanhoudingen na rellen in Spanje om opsluiting rapper
BARCELONA (ANP) - Spaanse agenten hebben 34 mensen opgepakt nadat voor de vijfde dag op rij rellen ontstonden toen demonstranten actievoerden tegen de opsluiting van rapper Pablo Hasél. In Barcelona werden 31 relschoppers aangehouden vanwege "openbare wanorde en plunderingen", in Lleida een en twee in Tarragona, maakte de politie in de nacht van zaterdag op zondag bekend.
Actievoerders in Barcelona gooiden ruiten in van winkels, bekogelden de politie met flessen en wierpen barricades op met in brand gestoken containers. Ook werd er een brandje gesticht bij een beursgebouw. Bij ongeregeldheden op vrijdag waren bankgebouwen doelwit van demonstranten. De politie gebruikte rubberkogels om de menigte uiteen te drijven.
Bij het protest in Barcelona zouden duizenden mensen aanwezig zijn. De politie spreekt van 6000 actievoerders. Ook elders in Spanje vonden wederom protesten plaats, onder meer in Madrid en Pamplona, maar die verliepen voornamelijk vreedzaam. In Catalonië waren er behalve in Barcelona ook acties in Tarragona, Sabadell, Lleida, Girona en Reus, meldden lokale media.
In heel Spanje gaan sinds dinsdag honderden mensen de straat op om te demonstreren voor de vrijlating van Hasél. De rapper werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten.
Hasél weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida. Veel demonstranten noemen zijn arrestatie een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
10 uur geleden