34 aanhoudingen na rellen in Spanje om opsluiting rapper
BARCELONA (ANP) - Spaanse agenten hebben 34 mensen opgepakt nadat voor de vijfde dag op rij rellen ontstonden toen demonstranten actievoerden tegen de opsluiting van rapper Pablo Hasél. In Barcelona werden 31 relschoppers aangehouden vanwege "openbare wanorde en plunderingen", in Lleida een en twee in Tarragona, maakte de politie in de nacht van zaterdag op zondag bekend.
Actievoerders in Barcelona gooiden ruiten in van winkels, bekogelden de politie met flessen en wierpen barricades op met in brand gestoken containers. Ook werd er een brandje gesticht bij een beursgebouw. Bij ongeregeldheden op vrijdag waren bankgebouwen doelwit van demonstranten. De politie gebruikte rubberkogels om de menigte uiteen te drijven.
Bij het protest in Barcelona zouden duizenden mensen aanwezig zijn. De politie spreekt van 6000 actievoerders. Ook elders in Spanje vonden wederom protesten plaats, onder meer in Madrid en Pamplona, maar die verliepen voornamelijk vreedzaam. In Catalonië waren er behalve in Barcelona ook acties in Tarragona, Sabadell, Lleida, Girona en Reus, meldden lokale media.
In heel Spanje gaan sinds dinsdag honderden mensen de straat op om te demonstreren voor de vrijlating van Hasél. De rapper werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten.
Hasél weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida. Veel demonstranten noemen zijn arrestatie een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje.
Meer uit Buitenland
BERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
30 minuten geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
32 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.
41 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
4 uur geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
13 uur geleden