Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

34 aanhoudingen na rellen en plunderingen in Ierse hoofdstad

34 aanhoudingen na rellen en plunderingen in Ierse hoofdstad

DUBLIN (ANP) - De Ierse politie heeft 34 mensen aangehouden na de rellen en plunderingen in het centrum van de hoofdstad Dublin. Er worden deze vrijdag nog 32 mensen voor de rechter gebracht, zo zegt de Ierse politie. Politiecommissaris Drew Harris sprak kritiek tegen dat de politie onvoldoende voorbereid was op de gewelddadigheden en vervolgens te zwak heeft opgetreden.

De rellen braken uit na een mesaanval. Daarbij vielen vijf gewonden, onder wie drie kinderen. Een kind van 5 jaar oud en een lerares verkeren nog altijd in kritieke conditie. Na de aanval gingen honderden mensen de straat op, volgens de politie vooral van extreemrechts. Volgens de politie werd de ontstane onrust vervolgens aangegrepen voor plunderingen. Er is ook een politiefunctionaris ernstig gewond geraakt.

Critici vinden dat de Ierse politie onvoldoende was voorbereid op de onlusten. Een journalist vroeg de commissaris waarom de opkomst van extreemrechts niet was opgemerkt op sociale media en waarom het vervolgens zo lang duurde voor de politie de gewelddadigheden onder controle kreeg. De politiemensen hebben gedaan wat ze konden, zei Harris. "We konden niet voorspellen dat dit de nasleep zou zijn van een vreselijke misdaad."

Naast de gewonden zijn volgens Harris dertien winkels geplunderd of vernield en elf politievoertuigen aangevallen of in brand gestoken. Ook in het openbaar vervoer zijn vernielingen aangericht. Harris sprak van "ongekend geweld" dat Ierland in tientallen jaren niet had gezien.

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

10 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

12 uur geleden
België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

14 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

14 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

17 uur geleden
Vijftien westerse landen roepen op tot erkenning staat Palestina

NEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.

18 uur geleden
Evacuatie 1,9 miljoen Japanners bevolen na tsunamiwaarschuwing

TOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.

20 uur geleden