3300 aanvragen voor STAP-opleidingsbudget afgewezen
DEN HAAG (ANP) - In de laatste ronde van de STAP-subsidieregeling zijn ruim 3300 aanvragen niet toegekend omdat de opleiding niet voldoet aan de voorwaarden. In de vierde tranche van de regeling werden 44.000 aanvragen ingediend. Bij 1500 aanvragen wordt nog getoetst of deze al dan niet toegekend zal worden. Daarover moet binnen een paar weken duidelijkheid zijn.
De STAP-regeling is bedoeld voor mensen tussen de 18 jaar en de pensioengerechtigde leeftijd. Het idee is dat ze door het volgen van een cursus, training of opleiding hun positie op de arbeidsmarkt kunnen versterken. Voor dit jaar zijn er vijf aanvraagperiodes voor de STAP-regeling. Elke twee maanden gaat het aanvraagloket open. De regeling is ter vervanging van de belastingaftrek voor studiekosten.
160 miljoen euro
Per persoon is een keer per jaar STAP-budget te verkrijgen met een maximum van 1000 euro, zolang er budget is. De subsidie gaat naar de opleider, niet direct naar de aanvrager. In totaal is er dit jaar 160 miljoen euro beschikbaar, waarmee minimaal 160.000 mensen een opleiding kunnen volgen. Volgend jaar is er 200 miljoen euro beschikbaar in zes aanvraagperiodes.
Mensen die hun aanvraag afgewezen zagen worden, omdat de opleiding niet voldoet aan de regels, krijgen de kans om een nieuwe opleiding te kiezen. Sinds de start van de STAP-subsidieregeling in maart zijn ook al honderden opleidingen uit het register verwijderd omdat ze bijvoorbeeld niet arbeidsmarktgericht zijn. Ook lopen er nog diverse onderzoeken naar misbruik van de regeling. Onderzoek van RTL Nieuws wees eerder uit dat opleiders de STAP-regeling gebruiken om er zelf vooral ook financieel wijzer van te worden.
MBO'ers
Net als in voorgaande periodes werd ruim de helft van de aanvragen gedaan door mensen die maximaal een mbo-opleiding afgerond hebben. Daarbij willen de meeste mensen zich bijscholen om hun huidige werk beter te kunnen doen. Bijna een derde van de aanvragen ging naar mensen tussen de 30 en 40 jaar. Ruim een vijfde van de aanvragers is 50-plus.
In de afgelopen vier periodes hebben zo'n 155.000 mensen al een STAP-budget toegekend gekregen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
2 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
4 uur geleden