
330 kilo cocaïne verstopt tussen meloenen
RIDDERKERK (ANP) - Medewerkers van een fruitoverslagbedrijf in Ridderkerk hebben 330 kilo cocaïne in een container gevonden. De drugs zaten verstopt tussen meloenen, meldt het Openbaar Ministerie (OM).
De container stond op een schip dat uit Brazilië kwam en was gelost in de Rotterdamse haven. Vervolgens is hij vervoerd naar het overslagbedrijf. Daar vonden medewerkers de cocaïne. Het bedrijf heeft volgens het OM vermoedelijk niets met de smokkel te maken.
De politie en het OM onderzoeken de zaak.
Meer uit Binnenland
BUNNIK (ANP) - Het boek De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen van Andy Griffiths en Terry Denton is bekroond met een Diamanten Boek. Sinds het verschijnen in 2013 zijn meer dan 200.000 exemplaren verkocht, genoeg voor de diamanten status binnen het genre kinderboeken. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag bekendgemaakt.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS maakt bezwaar tegen het besluit van de European Broadcasting Union (EBU) om pridevlaggen te verbieden voor deelnemers in 'officiële ruimtes' op het Eurovisie Songfestival. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen de omroep en lhbti-belangenorganisatie COC. Ze zijn het eens dat een pridevlag geen politiek statement is, maar "een uiting van wie je bent".
44 minuten geledenNIJVERDAL (ANP) - Door werkzaamheden aan het spoor tussen Zwolle en Enschede moeten reizigers tussen 10 en 26 mei rekening houden met aangepaste treintijden en vervangend vervoer. ProRail vervangt een onbeveiligde spoorovergang en vernieuwt spooronderdelen en de perrons bij Heino en Raalte.
46 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De vrouw en twee kinderen van de overleden topkok Jonnie Boer zijn donderdag niet zelf aanwezig bij het afscheid voor genodigden. Op een groot bord bij de ingang van Boers driesterrenrestaurant De Librije in Zwolle legt de familie uit dat ze zelf deze dag achter de schermen blijven, maar dat ze "alles op afstand meekrijgen".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duitse vakantiegangers zorgen voor drukte op de wegen in ons land. Volgens de ANWB hebben veel mensen in Duitsland een lang weekend vrij en dat leidt tot files in Nederland. Vooral op de A12 tussen de grens en knooppunt Velperbroek lopen weggebruikers veel vertraging op, gemiddeld een uur, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tachtig procent van de Nederlanders vindt de Nationale Herdenking op 4 mei belangrijk of heel belangrijk. Maar het aandeel dat de herdenking heel belangrijk vindt, is dit jaar iets gedaald vergeleken met vorig jaar. Dat meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei op basis van het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst ontving in maart en april een recordaantal van ruim 10,5 miljoen aangiftes voor de inkomstenbelasting van particulieren en ondernemers. Vorig jaar kwamen er 10,3 miljoen aangiftes binnen voor 1 mei.
3 uur geleden