33 keer levenslang voor serieverkrachter
LONDEN (ANP) - Een Engelsman is maandag veroordeeld tot 33 keer een levenslange gevangenisstraf. De 34-jarige man krijgt de straf omdat hij acht kinderen en vrouwen in de leeftijd van 11 tot 71 jaar met bruut geweld seksueel heeft misbruikt, meldt de krant The Guardian.
Joseph McCann werd afgelopen vrijdag schuldig verklaard aan alle 37 aanklachten van seksueel misbruik die hiermee verband hielden. Hij pleegde de misdrijven in een tijdsbestek van twee weken op verschillende plaatsen in Londen en elders in Engeland.
De zaak leidde bij de Britten tot grote ophef omdat McCann zijn misdaden pleegde terwijl hij eigenlijk vast had moeten zitten voor een eerder vergrijp waar hij voor was veroordeeld. Door een fout werd hij door de autoriteiten op vrije voeten gesteld. Hoe die fout heeft kunnen gebeuren wordt nog onderzocht.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - In het noordoosten van India is een militair transportvliegtuig neergestort. De Indiase krijgsmacht meldt dat vijf militairen om het leven zijn gekomen.
9 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag gewaarschuwd voor nieuwe aanvallen op het zuiden van Libanon. Inwoners van twintig steden en dorpen, waaronder verschillende plaatsen in de buurt van de stad Nabatieh, krijgen het dringende advies te evacueren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt ziet een groeiende dreiging van droneaanvallen op de Bondsdag. Dat blijkt uit een brief van hem aan de Bondsdagvoorzitter die het Duitse medium Rheinische Post heeft ingezien.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
15 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.
15 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.
15 uur geleden