Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

33 aanhoudingen in Amsterdam, maar ook vreedzame demonstraties

33 aanhoudingen in Amsterdam, maar ook vreedzame demonstraties

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag op verschillende plekken in Amsterdam aanhoudingen verricht, onder meer vanwege het bezit van een slagwapen, het hebben van een taser en het schoppen richting een journalist. Een 'spontane' demonstratie op het Museumplein werd afgebroken, waarbij de politie met voorwerpen werd bekogeld. Daarnaast verliepen meerdere kleine demonstraties in de hoofdstad "vreedzaam", aldus de gemeente.

De omgeving van het Museumplein was aangewezen als veiligheidsrisicogebied omdat er, na rellen in de afgelopen weken, opnieuw aanwijzingen waren dat mensen uit waren op gewelddadige confrontaties daar. Op het Valeriusplein, een kilometer van het Museumplein vandaan, werden 25 mensen aangehouden, "omdat er tekenen waren dat deze personen onderdeel uitmaakten van een georganiseerde groep met als risico verstoring van de openbare orde", meldt de politie.

In een auto die onderweg was naar Amsterdam werd bij een controle een slagwapen gevonden. Alle drie de inzittenden werden aangehouden. In een ander voertuig trof de politie bij controle een taser aan, waarvoor een persoon is aangehouden. Nog vier mensen werden om verschillende redenen rondom het Museumplein opgepakt, een van hen schopte richting een journalist. In totaal arresteerde de politie 33 mensen in de hoofdstad.

Spontane demonstratie

Ondanks een demonstratieverbod ontstond zondagmiddag op het Museumplein een 'spontane' demonstratie, waarbij 600 mensen aanwezig waren die geen afstand hielden. Zij werden verzocht het plein te verlaten. Daar werd geen gehoor aan gegeven en politie werd met voorwerpen bekogeld. Na het uitgeven van een noodbevel was het plein rond 16.30 uur door politie en ME "beheerst ontruimd", aldus de gemeente.

Op andere plekken in de stad werden ook demonstraties gehouden. De gemeente meldt dat deze "vreedzame, kleinschalige demonstraties goed verlopen" zijn. Deze waren van te voren aangemeld en met de organisaties werden vooraf afspraken gemaakt rondom de coronamaatregelen. In het Vondelpark werden bijvoorbeeld stippen gezet om anderhalve meter afstand te bewaren.

Meer uit Binnenland

Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

15 minuten geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

1 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

4 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

4 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

11 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

12 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

13 uur geleden