31.000 kentekenhouders kregen minstens 10 verkeersboetes
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 31.000 kentekenhouders kregen vorig jaar tien of meer verkeersboetes, dat meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) maandag na een beroep op de Wet Open Overheid door BNR. De voorgaande twee jaren schommelde dit aantal ook al rond de 30.000.
Van de groep die vorig jaar meer dan tien keer de fout in ging, kregen bijna driehonderd kentekenhouders meer dan vijftig boetes. Het gaat om lichte verkeersovertredingen, in de meeste gevallen snelheidsovertredingen, aldus het CJIB. Na een overtreding volgt een zogenoemde Mulder-boete. Nadat het bedrag betaald is, is het voorval afgedaan.
Het is dus niet zo dat overtredingen opstapelen en dat naarmate er meer overtredingen volgen iemand zwaarder gestraft kan worden. Ook valt niet te zeggen hoeveel mensen er achter een kenteken zitten, waardoor niet kan worden vastgesteld hoe vaak een bepaald persoon in de fout gaat. Bij het berekenen van de cijfers zijn kentekens van rechtspersonen niet meegenomen, aldus het CJIB.
Verschillende niveaus
Het CJIB meldt dat de lichtere verkeersovertredingen op deze manier worden afgehandeld omwille van de snelheid. Zwaardere overtredingen worden behandeld binnen het strafrecht.
Volgens het CJIB was er "op verschillende niveaus" belangstelling voor de cijfers, omdat volgens het incassobureau in een paar strafzaken naar voren kwam dat sommige verdachten veel verkeersovertredingen hadden begaan. De cijfers zijn ook gedeeld met het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het repatriëren van gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten is een flinke operatie en heeft tijd nodig, zegt de ANVR. Een woordvoerster van de koepelorganisatie voor reisorganisaties weet niet wanneer de vluchten zullen gaan, maar verwacht dat dit "eerder vrijdag dan donderdag" zal zijn. "Er moet echt heel wat worden geregeld met de airlines en crew."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft een 60-jarige praktijkondersteuner van een Haagse huisarts vrijgesproken van het plegen van ontuchtige handelingen bij twee patiënten. De rechtbank oordeelt dat er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Govinda B. De 34-jarige man uit Delft zou vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024 vijf vrouwen met wie hij een relatie had, hebben bedreigd en mishandeld. Hij zou seksvideo's met ze hebben gemaakt en die hebben verspreid. Een aantal keren zouden de vrouwen daarbij buiten bewustzijn zijn geweest. Een van hen zou hij hebben verkracht onder dreiging van een mes.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
4 uur geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
4 uur geleden