
31 nieuwe coronadoden in Duitsland
CORONAVIRUSBERLIJN (ANP/RTR) - Het geregistreerde dodental door het coronavirus in Duitsland is het afgelopen etmaal met 31 gestegen tot 8247. Dat zijn er 11 minder dan een dag eerder, blijkt uit cijfers van het Robert Koch-Institut (RKI). Dat is het Duitse RIVM.
Het aantal vastgestelde besmettingen steeg met 431 en staat op 178.281. Een dag eerder steeg dat aantal nog met 638.
In heel Duitsland waren zaterdag betogingen tegen de coronamaatregelen. Het ging volgens Duitse media veelal om kleine bijeenkomsten die zonder noemenswaardige incidenten verliepen. In Berlijn waren enkele tientallen demonstraties aangemeld en waren 1100 agenten opgetrommeld om alles in goede banen te leiden.
In de Duitse hoofdstad protesteren al twee maanden groepjes mensen tegen inperking van de grondrechten vanwege de coronamaatregelen. Onder de tegenstanders bevinden zich veel complotdenkers en rechts-populistische betogers.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Russische vliegtuigen zijn donderdag het luchtruim van Litouwen binnengevlogen. Dat meldt president Gitanas Nausėda op X. Hij spreekt van een "ernstige schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Litouwen". "Dit laat opnieuw het belang zien van het versterken van de Europese luchtverdediging." Litouwen roept de Russische ambassadeur op ter verantwoording, voegt Nausėda toe.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ziet de hongersnood in Gaza niet afnemen. Ook ziet zij weinig vooruitgang in de hoeveelheid noodhulp die het gebied bereikt. Dat zei WHO-baas Tedros Ghebreyesus donderdag tegen journalisten op het hoofdkantoor van de VN-organisatie in Genève.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt hoop dat de EU bevroren Russische tegoeden zal gebruiken voor een lening, zei hij na afloop van een bijeenkomst met EU-leiders. De EU-leiders praten later donderdag verder over de lening.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders willen dat de bedreigingen aan de oostflank van de EU als eerste worden aangepakt. Het verlenen van concrete steun aan de lidstaten die het dichtst bij Rusland liggen, moet ook met prioriteit worden aangepakt, stellen zij donderdag in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest zijn tienduizenden mensen de straat opgegaan voor steunbetuigingen aan enerzijds de regering van premier Viktor Orbán, anderzijds aan de oppositie.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Twee Oekraïense journalisten zijn donderdag omgekomen door een Russische aanval, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media. Het gaat om Olena Hoebanova en cameraman Yevhen Karmazin. Een derde journalist, Oleksandr Kolytsjev, raakte door dezelfde aanval gewond.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is niet blij met de stemming in het Israëlische parlement over de annexatie van de Westelijke Jordaanoever. Vicepresident JD Vance zegt dat het om een politieke stunt gaat, en dat de stemming niet wordt omgezet in beleid. Hij zei zelfs beledigd te zijn. Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu spreekt van een provocatie door de oppositie.
4 uur geleden