Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport

31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee hebben zaterdag bij Eindhoven Airport 31 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) aangehouden. De actievoerders probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Dit is streng verboden, meldt de marechaussee.

Rond 12.00 uur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. Ze luisterden naar toespraken en zongen liederen. Kleinere groepjes probeerden intussen op meerdere plekken door hek op het luchthaventerrein te komen. Ze werden tegengehouden door politieagenten en marechaussees die massaal aanwezig zijn. De actiegroepen hadden aangekondigd een "verrassingsactie" te willen uitvoeren.

Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich van buiten naar de vertrekhal, waar al een klein groepje actievoerders bij de poortjes naar de security zat. Vanaf de galerij op de eerste verdieping strooiden activisten flyers uit over de vertrekhal. Ook de band Hang Youth, die buiten voor de deur van de terminal speelde, verplaatste zijn optreden naar binnen.

Reizigers ondervinden weinig hinder van het protest, dat volgens de marechaussee "beheersbaar" is. Actievoerders wijzen reizigers waar ze door de poortjes kunnen en geven ze folders mee. Het protest trekt veel bekijks vanaf de eerste verdieping.

Meer uit Binnenland

Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

2 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

4 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

6 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

7 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

7 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

7 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

7 uur geleden