Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport

31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee hebben zaterdag bij Eindhoven Airport 31 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) aangehouden. De actievoerders probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Dit is streng verboden, meldt de marechaussee.

Rond 12.00 uur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. Ze luisterden naar toespraken en zongen liederen. Kleinere groepjes probeerden intussen op meerdere plekken door hek op het luchthaventerrein te komen. Ze werden tegengehouden door politieagenten en marechaussees die massaal aanwezig zijn. De actiegroepen hadden aangekondigd een "verrassingsactie" te willen uitvoeren.

Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich van buiten naar de vertrekhal, waar al een klein groepje actievoerders bij de poortjes naar de security zat. Vanaf de galerij op de eerste verdieping strooiden activisten flyers uit over de vertrekhal. Ook de band Hang Youth, die buiten voor de deur van de terminal speelde, verplaatste zijn optreden naar binnen.

Reizigers ondervinden weinig hinder van het protest, dat volgens de marechaussee "beheersbaar" is. Actievoerders wijzen reizigers waar ze door de poortjes kunnen en geven ze folders mee. Het protest trekt veel bekijks vanaf de eerste verdieping.

Meer uit Binnenland

Anja Meulenbelt krijgt P.C. Hooft-prijs 2026

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.

1 uur geleden
Stint-ondernemers erkennen dat gebruikershandleiding niet klopte

DEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.

1 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij vleeskuikenbedrijf in Uitwijk

UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.

2 uur geleden
Regionale omroepen vanaf 2026 live te zien op streamingdienst NPO

DEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.

3 uur geleden
Ruim 2,2 miljoen mensen haalden coronaprik, minder dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.

3 uur geleden
Acteur en komiek Hans Otjes (78) overleden

HOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Undercoverteam maakte 'valse start', staat in gelekt advies

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe undercoverteam van de politie heeft een "valse start" gemaakt. Dat staat in een rapport van een commissie onder leiding van Winnie Sorgdrager. De commissie ziet een kans dat fouten uit het verleden zich herhalen.

3 uur geleden