31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee hebben zaterdag bij Eindhoven Airport 31 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) aangehouden. De actievoerders probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Dit is streng verboden, meldt de marechaussee.
Rond 12.00 uur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. Ze luisterden naar toespraken en zongen liederen. Kleinere groepjes probeerden intussen op meerdere plekken door hek op het luchthaventerrein te komen. Ze werden tegengehouden door politieagenten en marechaussees die massaal aanwezig zijn. De actiegroepen hadden aangekondigd een "verrassingsactie" te willen uitvoeren.
Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich van buiten naar de vertrekhal, waar al een klein groepje actievoerders bij de poortjes naar de security zat. Vanaf de galerij op de eerste verdieping strooiden activisten flyers uit over de vertrekhal. Ook de band Hang Youth, die buiten voor de deur van de terminal speelde, verplaatste zijn optreden naar binnen.
Reizigers ondervinden weinig hinder van het protest, dat volgens de marechaussee "beheersbaar" is. Actievoerders wijzen reizigers waar ze door de poortjes kunnen en geven ze folders mee. Het protest trekt veel bekijks vanaf de eerste verdieping.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
14 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
1 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
5 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
10 uur geleden