31 aanhoudingen bij klimaatprotest Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee hebben zaterdag bij Eindhoven Airport 31 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) aangehouden. De actievoerders probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Dit is streng verboden, meldt de marechaussee.
Rond 12.00 uur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. Ze luisterden naar toespraken en zongen liederen. Kleinere groepjes probeerden intussen op meerdere plekken door hek op het luchthaventerrein te komen. Ze werden tegengehouden door politieagenten en marechaussees die massaal aanwezig zijn. De actiegroepen hadden aangekondigd een "verrassingsactie" te willen uitvoeren.
Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich van buiten naar de vertrekhal, waar al een klein groepje actievoerders bij de poortjes naar de security zat. Vanaf de galerij op de eerste verdieping strooiden activisten flyers uit over de vertrekhal. Ook de band Hang Youth, die buiten voor de deur van de terminal speelde, verplaatste zijn optreden naar binnen.
Reizigers ondervinden weinig hinder van het protest, dat volgens de marechaussee "beheersbaar" is. Actievoerders wijzen reizigers waar ze door de poortjes kunnen en geven ze folders mee. Het protest trekt veel bekijks vanaf de eerste verdieping.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
12 uur geleden