300 vluchten op Schiphol geannuleerd om storm Eunice
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdagochtend in totaal ongeveer 300 vluchten geannuleerd in verband met de storm Eunice. Een woordvoerder van de luchthaven verwacht dat het aantal geannuleerde vluchten gedurende de dag nog zal toenemen. In totaal stonden er voor vrijdag zo'n 1000 aankomende en vertrekkende vluchten gepland.
Een groot deel van de 300 geannuleerde vluchten zijn vluchten van KLM. Die luchtvaartmaatschappij liet donderdagavond al weten uit voorzorg bijna 170 vluchten te annuleren.
Schiphol verwacht vrijdagochtend niet dat al het vliegverkeer stilgelegd hoeft te worden. "Het is een heel harde wind, maar de windrichting voor het vliegverkeer is redelijk gunstig: landen en stijgen tegen de wind in gaat nog steeds goed." Dat was met storm Corrie drie weken geleden wel anders. "Toen kwam de wind vooral vanaf de zijkant, wat het landen en stijgen moeilijk maakte."
Ondanks de gunstige windrichting is het voor piloten "een uitdaging" om tijdens storm Eunice te vliegen, aldus de woordvoerder. Ook kunnen er vanwege de harde wind gevaarlijke situaties ontstaan op het platform, doordat er bijvoorbeeld spullen gaan rondvliegen. Ook gaat het tanken van vliegtuigen een stuk lastiger. "Dat is de reden dat veel vluchten geannuleerd of vertraagd zijn." Reizigers wordt gevraagd van tevoren rekening te houden met vertraging en mogelijke annuleringen.
Meer uit Binnenland
SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
1 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
4 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
9 uur geleden