300 vluchtelingen geëvacueerd na brand op boot COA in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Op een boot in Arnhem waar door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vluchtelingen worden opgevangen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gewoed. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur aan de Nieuwe Kade in de Gelderse hoofdstad te bestrijden. Acht mensen zijn nagekeken om rookinhalatie, maar hoefden niet naar het ziekenhuis, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
Het schip waarop de brand heeft gewoed, is ontruimd. Ook een naastgelegen boot waar eveneens asielzoekers worden opgevangen is ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er worden op beide schepen samen driehonderd mensen opgevangen. Die worden nu tijdelijk ondergebracht in het stadskantoor van de gemeente. Er werd een iemand vermist, maar die is teruggevonden.
De brand is rond 01.45 uur ontstaan in het restaurant. Daarna heeft de rook zich snel over het schip verspreid, aldus de woordvoerder. Het vuur was rond 03.30 uur onder controle. De brandweer controleert beide boten op de aanwezigheid van rook en besluit daarna of de bewoners kunnen terugkeren.
De gemeente Arnhem meldt zaterdagochtend vroeg dat de asielzoekers die op de naastgelegen boot verbleven binnenkort terug kunnen. Het gaat om 150 mensen. De schade op het schip waarop de brand heeft gewoed, is dermate groot dat terugkeer nu niet mogelijk is. De gemeente Arnhem, hulpverleners en het COA kijken naar een alternatieve opvangplek, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
9 uur geleden