Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

FEODOSIA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt afgelopen nacht een oliedepot op de Krim te hebben geraakt. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is daar brand uitgebroken en moesten daarom driehonderd mensen uit de plaats Feodosia worden geëvacueerd.

De Russische autoriteiten meldden eerder twaalf van de 21 Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten en dat er geen gewonden zouden zijn. Er wonen zo'n 70.000 mensen in Feodosia, een stad aan de Zwarte Zee.

Rusland en Oekraïne vallen zeer regelmatig elkaars energiefaciliteiten aan. Volgens de Oekraïense krijgsmacht is het oliedepot bij Feodosia "de grootste op de Krim, wat betreft de overslag van olieproducten, die onder andere werden gebruikt om te voorzien in de behoeften van het Russische bezettingsleger".

Afgelopen nacht was ook een Russische raketaanval op Kyiv. Volgens de autoriteiten in de hoofdstad brak er een brand uit door vallende brokstukken, maar is het vuur inmiddels geblust.

Meer uit Buitenland

Dodental Nepal en Tibet week na overstroming boven de 1100

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.

32 minuten geleden
Amerikaans vliegdekschip Abraham Lincoln aangekomen in Thailand

LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.

3 uur geleden
Hongkongse activist Wong bekent schuld en riskeert levenslang

HONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.

3 uur geleden
Peru verbreekt diplomatieke banden met Iran

LIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.

3 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse faciliteiten in Irak aan te vallen

ERBIL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een gecombineerde aanval met raketten en drones te hebben uitgevoerd op Amerikaanse faciliteiten in de provincie Erbil in het noorden van Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor een Amerikaanse luchtaanval op een huwelijksfeest in Iran, waarbij vier doden vielen, onder wie een kind.

4 uur geleden
Meerdere doden bij schietpartij in Hamburg

HAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.

4 uur geleden
Duizenden Bosnische Serviërs brengen eerbetoon aan Mladić

BANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.

4 uur geleden