Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

FEODOSIA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt afgelopen nacht een oliedepot op de Krim te hebben geraakt. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is daar brand uitgebroken en moesten daarom driehonderd mensen uit de plaats Feodosia worden geëvacueerd.

De Russische autoriteiten meldden eerder twaalf van de 21 Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten en dat er geen gewonden zouden zijn. Er wonen zo'n 70.000 mensen in Feodosia, een stad aan de Zwarte Zee.

Rusland en Oekraïne vallen zeer regelmatig elkaars energiefaciliteiten aan. Volgens de Oekraïense krijgsmacht is het oliedepot bij Feodosia "de grootste op de Krim, wat betreft de overslag van olieproducten, die onder andere werden gebruikt om te voorzien in de behoeften van het Russische bezettingsleger".

Afgelopen nacht was ook een Russische raketaanval op Kyiv. Volgens de autoriteiten in de hoofdstad brak er een brand uit door vallende brokstukken, maar is het vuur inmiddels geblust.

Meer uit Buitenland

Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

25 minuten geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

56 minuten geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

58 minuten geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

1 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

3 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

3 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

6 uur geleden