Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot

FEODOSIA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt afgelopen nacht een oliedepot op de Krim te hebben geraakt. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is daar brand uitgebroken en moesten daarom driehonderd mensen uit de plaats Feodosia worden geëvacueerd.

De Russische autoriteiten meldden eerder twaalf van de 21 Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten en dat er geen gewonden zouden zijn. Er wonen zo'n 70.000 mensen in Feodosia, een stad aan de Zwarte Zee.

Rusland en Oekraïne vallen zeer regelmatig elkaars energiefaciliteiten aan. Volgens de Oekraïense krijgsmacht is het oliedepot bij Feodosia "de grootste op de Krim, wat betreft de overslag van olieproducten, die onder andere werden gebruikt om te voorzien in de behoeften van het Russische bezettingsleger".

Afgelopen nacht was ook een Russische raketaanval op Kyiv. Volgens de autoriteiten in de hoofdstad brak er een brand uit door vallende brokstukken, maar is het vuur inmiddels geblust.

Meer uit Buitenland

Instorting van gletsjer veroorzaakte overstromingen in Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Een gletsjerinstorting veroorzaakte seismische activiteit, wat de grote overstromingen in Nepal en Tibet tot gevolg had, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS.

35 minuten geleden
VS beloven 500.000 dollar aan steun na overstromingen in Nepal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft haar medeleven betuigd met de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in Nepal. Ook beloofde het land 500.000 dollar (bijna 429.000 euro) aan noodhulp, zo liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

49 minuten geleden
Media VS: brein achter aanslagen 9/11 in 2028 voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een militaire rechtbank zal vermoedelijk in juni 2028 beginnen met het berechten van het vermeende brein achter de aanslagen van 9/11. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van een uitspraak van een rechter.

1 uur geleden
Handelsvertegenwoordiger VS: geen overleg tussen VS en Canada

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft gezegd dat de regering-Trump momenteel geen open communicatiekanaal heeft met de Canadese regering, nadat het handelsoverleg tussen beide landen vorige week was vastgelopen.

4 uur geleden
EU nodigt bondgenoten uit voor overleg buitenlandministers

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de Europese Unie hebben bondgenoten gevraagd aan te schuiven bij het overleg waarmee ze traditioneel aan het politieke jaar beginnen. In ieder geval het Verenigd Koninkrijk, Canada en Noorwegen zijn volgens Brusselse bronnen uitgenodigd.

6 uur geleden
Miley Cyrus: Dolly Parton blijft 'engel aan mijn zijde'

MALIBU (ANP) - De Amerikaanse zangeres en actrice Miley Cyrus heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van countryzangeres Dolly Parton. De Amerikaanse overleed dinsdag op 80-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. De 33-jarige Cyrus was de peetdochter van Parton.

6 uur geleden
Dodental Nepal opgelopen tot boven 150

KATHMANDU (ANP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in Nepal is opgelopen tot zeker 157. Dat meldt de BBC op gezag van de Nepalese politie, na een update van de dienst op X. Eerder werd nog gesproken van circa honderd doden. Nog honderden mensen, onder wie veel toeristen, worden vermist. Mogelijk is ook een Nederlander vermist, al is dat nog niet bevestigd.

7 uur geleden