300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot
FEODOSIA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt afgelopen nacht een oliedepot op de Krim te hebben geraakt. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is daar brand uitgebroken en moesten daarom driehonderd mensen uit de plaats Feodosia worden geëvacueerd.
De Russische autoriteiten meldden eerder twaalf van de 21 Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten en dat er geen gewonden zouden zijn. Er wonen zo'n 70.000 mensen in Feodosia, een stad aan de Zwarte Zee.
Rusland en Oekraïne vallen zeer regelmatig elkaars energiefaciliteiten aan. Volgens de Oekraïense krijgsmacht is het oliedepot bij Feodosia "de grootste op de Krim, wat betreft de overslag van olieproducten, die onder andere werden gebruikt om te voorzien in de behoeften van het Russische bezettingsleger".
Afgelopen nacht was ook een Russische raketaanval op Kyiv. Volgens de autoriteiten in de hoofdstad brak er een brand uit door vallende brokstukken, maar is het vuur inmiddels geblust.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
3 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
9 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
11 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
11 uur geleden