300 mensen geëvacueerd op de Krim na aanval op oliedepot
FEODOSIA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt afgelopen nacht een oliedepot op de Krim te hebben geraakt. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is daar brand uitgebroken en moesten daarom driehonderd mensen uit de plaats Feodosia worden geëvacueerd.
De Russische autoriteiten meldden eerder twaalf van de 21 Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten en dat er geen gewonden zouden zijn. Er wonen zo'n 70.000 mensen in Feodosia, een stad aan de Zwarte Zee.
Rusland en Oekraïne vallen zeer regelmatig elkaars energiefaciliteiten aan. Volgens de Oekraïense krijgsmacht is het oliedepot bij Feodosia "de grootste op de Krim, wat betreft de overslag van olieproducten, die onder andere werden gebruikt om te voorzien in de behoeften van het Russische bezettingsleger".
Afgelopen nacht was ook een Russische raketaanval op Kyiv. Volgens de autoriteiten in de hoofdstad brak er een brand uit door vallende brokstukken, maar is het vuur inmiddels geblust.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
2 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
19 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
20 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
20 uur geleden