Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

30 miljoen euro schade door lentestorm

30 miljoen euro schade door lentestorm

DEN HAAG (ANP) - De lentestorm van donderdag heeft naar schatting voor 30 miljoen euro aan schade aangericht. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars in een voorlopige eerste schatting van de schade.

De schade ontstond met name aan gebouwen, de inboedel en voertuigen van particulieren en bedrijven. De schademeldingen komen uit het hele land, maar vooral de kustgebieden, Zeeland en het noorden van Nederland hadden last van de lentestorm. Verzekeraars melden omgewaaide bomen, rondvliegende takken, dakpannen en puin als veroorzakers van schade. Er viel één dodelijk slachtoffer. Een wandelaar in het Limburgse Bemelen werd getroffen door een omvallende boom.

Schade aan de land- en tuinbouw en aan overheidseigendommen is niet meegenomen in de schatting. Het Verbond denkt daarom dat het schadebedrag nog zal oplopen.

De lentestorm van donderdag was de eerste officiële storm van het jaar. Zomerstorm Ciara veroorzaakte in juli 2020 voor naar schatting 80 miljoen euro schade.

Meer uit Binnenland

Verdachte poging moord kinderen was mogelijk psychotisch

BREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.

1 uur geleden
Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel sinds oktober 2024

TER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.

2 uur geleden
Gemeentelijke uitgaven stijgen met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.

5 uur geleden
16-jarig meisje zwaargewond na val van grindberg in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.

10 uur geleden
Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

15 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

20 uur geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

20 uur geleden