Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

29e hittegolf kan in boeken van het KNMI

29e hittegolf kan in boeken van het KNMI

AMSTERDAM (ANP) - Nederland beleeft de 29e hittegolf sinds het begin van de weermetingen door het KNMI in 1901. Om 10.10 uur zondagochtend bereikte het kwik in De Bilt een temperatuur van 25,4 graden, zo meldt Weeronline.

De ondergrens van 25 graden werd bereikt ondanks enige tegenwerking van wolken, aldus het weerbureau. Dat verwacht verder dat de hitte de komende week aanhoudt en dat de hittegolf voorlopig dus niet voorbij zal zijn.

Er is sprake van een officiële hittegolf als het in De Bilt minstens vijf dagen op rij 25 graden of meer wordt. Daarbij moet het drie keer tropisch warm worden met maxima van 30 graden of meer. Sinds 5 augustus waren de maxima voor De Bilt: 28,3 graden, 31,0, 34,0, 34,6 en tot nu toe 25 graden en meer.

Laatste hittegolf

De laatste keten van bijzonder warme dagen dateert van vorig jaar, in de periode van 23 augustus tot en met 28 augustus 2019. Deze hittegolf duurde zes dagen, waarvan er drie als tropisch te boek staan.

De langste hittegolf hield Nederland in 1975 tussen 29 juli en 15 augustus in de greep. Die hield toen achttien dagen aan, waarvan er zes als tropisch te boek staan.

Regionale hittegolf

In het zuiden van Nederland was in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.00 uur reeds sprake van een regionale hittegolf, meldde Weer.nl. Bij de weerstations in Cabauw (Utrecht), Eindhoven en Gilze-Rijen (Noord-Brabant) was het om die tijd nog zomers warm met minstens 25,0 graden. Gilze-Rijen noteerde zelfs 26,2 graden. Ook in Maastricht en het Brabantse Woensdrecht bleef de temperatuur boven de 25 graden.

De regionale hittegolf begon woensdag. Toen werd het in grote delen van het land al meer dan 25 graden en in het zuidoosten steeg de temperatuur lokaal naar 30 graden.

Meer uit Binnenland

Oppositie ziet nog geen reden om zorgbegroting te steunen

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.

6 minuten geleden
Politie Amsterdam neemt server in beslag op Amerikaans verzoek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft dinsdag een server in beslag genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Dat bevestigt de politie naar aanleiding van berichtgeving van NRC. De inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten.

7 minuten geleden
Twee jaar cel voor gijzelen en mishandelen acteur Bas Muijs

ARNHEM (ANP) - De man die GTST-acteur Bas Muijs in 2023 heeft gegijzeld en mishandeld, is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Eerder legde de rechtbank hem dezelfde straf op.

37 minuten geleden
Amsterdamse jongerenstichting mogelijk betrokken bij witwaszaak

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Be Ok, die in Amsterdam kwetsbare jongeren bijstaat, is mogelijk betrokken bij een witwaszaak. Dat zegt het Openbaar Ministerie Amsterdam na berichtgeving van De Telegraaf. In de zaak werden in mei zes mannen uit Amsterdam aangehouden op verdenking van het witwassen van ten minste 38 miljoen euro. Een van hen, een 26-jarige man, zit nog in voorlopige hechtenis.

40 minuten geleden
OM begint geen onderzoek naar PVV'er Faber na aangifte wijkagent

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.

44 minuten geleden
Oppositie provincie Groningen wil spoeddebat over noodlijdend WEC

GRONINGEN (ANP) - Oppositiepartijen in de provincie Groningen willen een spoeddebat over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Lauwersoog. In het vorig voorjaar geopende centrum huist onder meer de zeehondenopvang die voorheen in het bekende opvangcentrum in Pieterburen zat. Het WEC komt 2,8 miljoen euro tekort en de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland willen niet nog meer publiek geld in het centrum steken.

52 minuten geleden
Geïrriteerde Kamer wil concrete actie sneller toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.

1 uur geleden