
281 mensen aangehouden rond verboden betoging op de Dam
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond 281 mensen aangehouden rond de pro-Palestijnse betoging op de Dam in Amsterdam. De meeste van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, maar een onbekend aantal zit volgens een politiewoordvoerder nog vast.
Om de gewelddadigheden van vorige week is in Amsterdam een noodverordening van kracht, met onder andere een demonstratieverbod. Voor de betoging van woensdagavond gold een uitzondering, op voorwaarde dat deze op het Westergasterrein zou plaatsvinden. "Desondanks verzamelde een groep demonstranten zich rond 18.00 uur op de Dam. De politie heeft hen meermaals gevorderd de Dam te verlaten. Een deel van de groep gaf hier gehoor aan, maar 265 personen bleven staan en zijn aangehouden voor het overtreden van de noodverordening", meldt de politie.
De overige aanhoudingen waren om het bezit van "voorwerpen die de openbare orde konden verstoren of letsel konden veroorzaken", belediging, openlijke geweldpleging, vernieling, baldadigheid en het opzettelijk negeren van een bevel of vordering.
De 265 personen die op de Dam bleven staan zijn per bus naar het Westergasterrein of het Westelijk Havengebied gebracht. De politie onderzoekt beelden van geweld door agenten van de Mobiele Eenheid in het Westelijk Havengebied.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
5 uur geleden