28 Duitse politieagenten gewond bij protesten tegen AfD
ESSEN (ANP/DPA) - Bij grote protesten tegen de Duitse Alternative für Deutschland (AfD) zijn afgelopen weekend 28 politieagenten gewond geraakt, van wie een ernstig. Hij heeft het ziekenhuis inmiddels wel weer verlaten, maar kan nog enkele weken niet werken.
De agent is tegen zijn hoofd getrapt terwijl hij al op de grond lag. De politie is aan de hand van videobeelden nog op zoek naar de dader.
De AfD hield dit weekend een partijcongres in Essen, een stad in het Ruhrgebied. Tegenstanders van de uiterst rechtse partij grepen dat moment aan om te demonstreren. Duizenden probeerden zaterdagmorgen onder meer te verhinderen dat AfD-leden het gebouw konden bereiken. De politie moest meerdere malen hun wapenstokken gebruiken en pepperspray inzetten.
22 aanhoudingen
Zaterdagavond doken beelden op van een AfD-lid dat op de grond lag met een aantal demonstranten en toen een van de demonstranten in zijn been beet. Het AfD-lid zei dat hij was aangevallen en dat hij handelde uit zelfverdediging.
22 demonstranten zijn aangehouden en er zijn 413 aanklachten ingediend. Toch zegt de politie positief te zijn over het "overwegend vreedzame" verloop van de betogingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
22 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
5 uur geleden