28 Duitse politieagenten gewond bij protesten tegen AfD
ESSEN (ANP/DPA) - Bij grote protesten tegen de Duitse Alternative für Deutschland (AfD) zijn afgelopen weekend 28 politieagenten gewond geraakt, van wie een ernstig. Hij heeft het ziekenhuis inmiddels wel weer verlaten, maar kan nog enkele weken niet werken.
De agent is tegen zijn hoofd getrapt terwijl hij al op de grond lag. De politie is aan de hand van videobeelden nog op zoek naar de dader.
De AfD hield dit weekend een partijcongres in Essen, een stad in het Ruhrgebied. Tegenstanders van de uiterst rechtse partij grepen dat moment aan om te demonstreren. Duizenden probeerden zaterdagmorgen onder meer te verhinderen dat AfD-leden het gebouw konden bereiken. De politie moest meerdere malen hun wapenstokken gebruiken en pepperspray inzetten.
22 aanhoudingen
Zaterdagavond doken beelden op van een AfD-lid dat op de grond lag met een aantal demonstranten en toen een van de demonstranten in zijn been beet. Het AfD-lid zei dat hij was aangevallen en dat hij handelde uit zelfverdediging.
22 demonstranten zijn aangehouden en er zijn 413 aanklachten ingediend. Toch zegt de politie positief te zijn over het "overwegend vreedzame" verloop van de betogingen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
9 uur geleden