28 Duitse politieagenten gewond bij protesten tegen AfD
ESSEN (ANP/DPA) - Bij grote protesten tegen de Duitse Alternative für Deutschland (AfD) zijn afgelopen weekend 28 politieagenten gewond geraakt, van wie een ernstig. Hij heeft het ziekenhuis inmiddels wel weer verlaten, maar kan nog enkele weken niet werken.
De agent is tegen zijn hoofd getrapt terwijl hij al op de grond lag. De politie is aan de hand van videobeelden nog op zoek naar de dader.
De AfD hield dit weekend een partijcongres in Essen, een stad in het Ruhrgebied. Tegenstanders van de uiterst rechtse partij grepen dat moment aan om te demonstreren. Duizenden probeerden zaterdagmorgen onder meer te verhinderen dat AfD-leden het gebouw konden bereiken. De politie moest meerdere malen hun wapenstokken gebruiken en pepperspray inzetten.
22 aanhoudingen
Zaterdagavond doken beelden op van een AfD-lid dat op de grond lag met een aantal demonstranten en toen een van de demonstranten in zijn been beet. Het AfD-lid zei dat hij was aangevallen en dat hij handelde uit zelfverdediging.
22 demonstranten zijn aangehouden en er zijn 413 aanklachten ingediend. Toch zegt de politie positief te zijn over het "overwegend vreedzame" verloop van de betogingen.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
5 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
7 uur geleden