27.000 politiemedewerkers op de been tijdens NAVO-top in juni
DEN HAAG (ANP) - De politie zet 27.000 medewerkers in bij de NAVO-top in juni volgend jaar. Daarmee wordt het de "grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie", meldt nationaal commandant Willem Woelders, die verantwoordelijk is voor de voorbereiding van de top. De grote inzet heeft gevolgen voor de politiecapaciteit bij andere evenementen.
Tijdens de top in Den Haag op 24 en 25 juni komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, 45 ministers van Buitenlandse Zaken, 45 ministers van Defensie en nog eens 6000 delegatieleden naar Nederland. "Wij zijn verantwoordelijk voor hun beveiliging: van het vervoer tot het verblijf", aldus Woelders.
De top is in Den Haag, maar de politie zal ook aanwezig zijn rond Schiphol en op de route van de luchthaven naar de hofstad. Woelders legt uit dat medewerkers uit alle disciplines nodig zijn. De nadruk ligt op zogenoemde kwaliteitsgroepen, zoals de mobiele eenheid, maar ook op specialisten, zoals motoragenten. Die worden bijna allemaal ingezet tijdens de top omdat de delegaties begeleid worden tussen vliegveld, hotels en conferenties. Ook zijn medewerkers nodig voor logistieke ondersteuning, bijvoorbeeld om een politiewagen met een lekke band te repareren.
Omdat er zoveel politiemedewerkers op de been zijn tijdens de top, zijn er minder agenten beschikbaar voor andere evenementen. Eerder deed de politie daarom al een oproep voor een "evenementluwe periode" rond de top. "Het is jammer als er hierdoor evenementen niet kunnen doorgaan, maar de realiteit is dat we vanwege de top extra zuinig moeten omspringen met onze inzet", aldus de nationaal commandant. Voor politiemensen geldt tijdens de top een verlofbeperking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telefoons en laptops van asielzoekers die Nederland binnenkomen, mogen niet worden onderzocht totdat daar een gedegen wettelijke basis voor is. Toestemming van de asielzoekers zelf is niet voldoende, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na een onderzoek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het stadhuis van de gemeente Den Haag wordt ontruimd vanwege een verdachte situatie. Wat er precies aan de hand is, onderzoekt de politie nog.
1 uur geleden