Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

27.000 politiemedewerkers op de been tijdens NAVO-top in juni

27.000 politiemedewerkers op de been tijdens NAVO-top in juni

DEN HAAG (ANP) - De politie zet 27.000 medewerkers in bij de NAVO-top in juni volgend jaar. Daarmee wordt het de "grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie", meldt nationaal commandant Willem Woelders, die verantwoordelijk is voor de voorbereiding van de top. De grote inzet heeft gevolgen voor de politiecapaciteit bij andere evenementen.

Tijdens de top in Den Haag op 24 en 25 juni komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, 45 ministers van Buitenlandse Zaken, 45 ministers van Defensie en nog eens 6000 delegatieleden naar Nederland. "Wij zijn verantwoordelijk voor hun beveiliging: van het vervoer tot het verblijf", aldus Woelders.

De top is in Den Haag, maar de politie zal ook aanwezig zijn rond Schiphol en op de route van de luchthaven naar de hofstad. Woelders legt uit dat medewerkers uit alle disciplines nodig zijn. De nadruk ligt op zogenoemde kwaliteitsgroepen, zoals de mobiele eenheid, maar ook op specialisten, zoals motoragenten. Die worden bijna allemaal ingezet tijdens de top omdat de delegaties begeleid worden tussen vliegveld, hotels en conferenties. Ook zijn medewerkers nodig voor logistieke ondersteuning, bijvoorbeeld om een politiewagen met een lekke band te repareren.

Omdat er zoveel politiemedewerkers op de been zijn tijdens de top, zijn er minder agenten beschikbaar voor andere evenementen. Eerder deed de politie daarom al een oproep voor een "evenementluwe periode" rond de top. "Het is jammer als er hierdoor evenementen niet kunnen doorgaan, maar de realiteit is dat we vanwege de top extra zuinig moeten omspringen met onze inzet", aldus de nationaal commandant. Voor politiemensen geldt tijdens de top een verlofbeperking.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

1 uur geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

1 uur geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

2 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

3 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

3 uur geleden
Adema en Kolff balen dat 'lekken' rond Lahlah onbestraft blijft

DEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.

3 uur geleden
Leegpompen kelder na brand in Amsterdamse Vondelkerk begonnen

AMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.

3 uur geleden