27.000 politiemedewerkers op de been tijdens NAVO-top in juni
DEN HAAG (ANP) - De politie zet 27.000 medewerkers in bij de NAVO-top in juni volgend jaar. Daarmee wordt het de "grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie", meldt nationaal commandant Willem Woelders, die verantwoordelijk is voor de voorbereiding van de top. De grote inzet heeft gevolgen voor de politiecapaciteit bij andere evenementen.
Tijdens de top in Den Haag op 24 en 25 juni komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, 45 ministers van Buitenlandse Zaken, 45 ministers van Defensie en nog eens 6000 delegatieleden naar Nederland. "Wij zijn verantwoordelijk voor hun beveiliging: van het vervoer tot het verblijf", aldus Woelders.
De top is in Den Haag, maar de politie zal ook aanwezig zijn rond Schiphol en op de route van de luchthaven naar de hofstad. Woelders legt uit dat medewerkers uit alle disciplines nodig zijn. De nadruk ligt op zogenoemde kwaliteitsgroepen, zoals de mobiele eenheid, maar ook op specialisten, zoals motoragenten. Die worden bijna allemaal ingezet tijdens de top omdat de delegaties begeleid worden tussen vliegveld, hotels en conferenties. Ook zijn medewerkers nodig voor logistieke ondersteuning, bijvoorbeeld om een politiewagen met een lekke band te repareren.
Omdat er zoveel politiemedewerkers op de been zijn tijdens de top, zijn er minder agenten beschikbaar voor andere evenementen. Eerder deed de politie daarom al een oproep voor een "evenementluwe periode" rond de top. "Het is jammer als er hierdoor evenementen niet kunnen doorgaan, maar de realiteit is dat we vanwege de top extra zuinig moeten omspringen met onze inzet", aldus de nationaal commandant. Voor politiemensen geldt tijdens de top een verlofbeperking.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
8 uur geleden