27.000 politiemedewerkers op de been tijdens NAVO-top in juni
DEN HAAG (ANP) - De politie zet 27.000 medewerkers in bij de NAVO-top in juni volgend jaar. Daarmee wordt het de "grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie", meldt nationaal commandant Willem Woelders, die verantwoordelijk is voor de voorbereiding van de top. De grote inzet heeft gevolgen voor de politiecapaciteit bij andere evenementen.
Tijdens de top in Den Haag op 24 en 25 juni komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, 45 ministers van Buitenlandse Zaken, 45 ministers van Defensie en nog eens 6000 delegatieleden naar Nederland. "Wij zijn verantwoordelijk voor hun beveiliging: van het vervoer tot het verblijf", aldus Woelders.
De top is in Den Haag, maar de politie zal ook aanwezig zijn rond Schiphol en op de route van de luchthaven naar de hofstad. Woelders legt uit dat medewerkers uit alle disciplines nodig zijn. De nadruk ligt op zogenoemde kwaliteitsgroepen, zoals de mobiele eenheid, maar ook op specialisten, zoals motoragenten. Die worden bijna allemaal ingezet tijdens de top omdat de delegaties begeleid worden tussen vliegveld, hotels en conferenties. Ook zijn medewerkers nodig voor logistieke ondersteuning, bijvoorbeeld om een politiewagen met een lekke band te repareren.
Omdat er zoveel politiemedewerkers op de been zijn tijdens de top, zijn er minder agenten beschikbaar voor andere evenementen. Eerder deed de politie daarom al een oproep voor een "evenementluwe periode" rond de top. "Het is jammer als er hierdoor evenementen niet kunnen doorgaan, maar de realiteit is dat we vanwege de top extra zuinig moeten omspringen met onze inzet", aldus de nationaal commandant. Voor politiemensen geldt tijdens de top een verlofbeperking.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
3 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
3 uur geleden