Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

270 woningen in gemeente Roerdalen bedreigd door de Roer

270 woningen in gemeente Roerdalen bedreigd door de Roer

VLODROP (ANP) - De bewoners van 270 huizen in de buurt van de Roer in de Midden-Limburgse gemeente Roerdalen moeten hun woningen verlaten. De huizen worden bedreigd door het hoge water van de Roer, maakte de gemeente Roerdalen vrijdagmiddag bekend.

De piek van de Roer blijft naar verwachting 30 tot 48 uur aanhouden, aldus de gemeente. Wat dit betekent voor de omvang voor de overlast in het overloopgebied van de Roer is onduidelijk.

Wie geen onderdak vindt bij vrienden of familie kan terecht in de sporthal van Vlodrop en Sint Odiliënberg en gemeenschapshuis De Harch in Herkenbosch.

"Wie had ooit gedacht dat we een jaar na onze grote natuurbrand, dit voor de kiezen zouden krijgen", zei burgemeester Monique de Boer van Roerdalen. "Onze inwoners langs de Roer zijn wel wat gewend als het gaat om hoogwater. Maar dit is ongekend. Hier doen we op dit moment alles aan. Vrijwilligers helpen mee met het vullen van zandzakken. Buren en dorpsgenoten jong en oud helpen elkaar en bieden een slaapplek aan."

Meer uit Binnenland

Máxima opent met een druk op de knop de Verspillingsvrije Week

VEGHEL (ANP) - Koningin Máxima heeft met een druk op de groene knop de zevende editie van de Verspillingsvrije Week geopend in Cultuur Haven Veghel. Bij aankomst werd de koningin opgewacht door onder anderen de burgemeester van de gemeente Meierijstad Kees van Rooij en de directeur van stichting Samen Tegen Voedselverspilling Toine Timmermans.

3 minuten geleden
IND trekt erkend referentschap van au-pairbureau Nina.Care in

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het erkend referentschap van au-pairbureau Nina.Care ingetrokken. Dat betekent dat het bureau geen mensen van buiten de Europese Unie meer mag plaatsen bij gezinnen in Nederland. Het precieze aantal au pairs dat via het bureau nu in Nederland is mag de IND niet geven. Een woordvoerder wil alleen kwijt dat het om "enkele honderden" gaat.

20 minuten geleden
OM deelt dossiers vanaf dinsdag weer digitaal met advocaten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie deelt vanaf dinsdag stukken over strafzaken weer op digitale wijze met rechtbanken en advocaten. Stukken van en naar advocaten hoeven dan niet langer per post te worden verstuurd, kondigt het OM maandag aan.

1 uur geleden
Campagne moet ouders helpen bij onlineveiligheid kinderen

DEN HAAG (ANP) - Een overheidscampagne moet ouders van kinderen tussen de 7 en 12 jaar helpen om met hun kinderen in gesprek te gaan over smartphonegebruik en onlineveiligheid. Volgens demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Digitalisering, BBB) is de campagne nodig, omdat ouders vaak denken dat ze niet voldoende kennis bezitten om hier een goed gesprek over te kunnen voeren.

2 uur geleden
5 oktober opnieuw Rode Lijn-protest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op zondag 5 oktober vindt er opnieuw een Rode Lijn-protest plaats, deze keer in Amsterdam. De organisatie eist "actie van het kabinet om de genocide in Gaza te stoppen". Veelal in het rood geklede deelnemers zullen lopend door de hoofdstad een 'rode lijn' trekken.

6 uur geleden
Dode man (47) in Venlo is door geweld om het leven gebracht

VENLO (ANP) - De man (47) die afgelopen woensdag dood werd gevonden aan de oevers van de Maas in Venlo is door geweld om het leven gebracht, meldt de politie maandag. "Wat er precies gebeurd is en wie hierbij betrokken zijn, is nog niet duidelijk", aldus de politie.

6 uur geleden
Code geel in Limburg om langdurige regenval

DE BILT (ANP) - In de provincie Limburg geldt dinsdag vanaf 02.00 uur code geel om zware regenval, meldt het KNMI. Vooral dinsdagochtend kan het volgens het weerinstituut soms "stevig doorregenen", waardoor er plaatselijk kans is op wateroverlast, vooral in het zuiden van de provincie.

8 uur geleden