27 partijen geregistreerd voor Europese verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Bij de Kiesraad staan 27 partijen geregistreerd voor de komende Europese verkiezingen. Als ze daaraan meedoen, komen ze met hun naam op het stembiljet te staan. Andere partijen kunnen ook nog meedoen aan de stembusgang, maar dan als blanco lijst. De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn op 6 juni.
Nieuw Sociaal Contract, de partij van Pieter Omtzigt, en JA21 staan sinds maandag officieel geregistreerd. Andere partijen in het register van de Kiesraad zijn bijvoorbeeld PVV, BBB, D66 en DENK, maar ook kleinere partijen als Jezus Leeft, de Piratenpartij en Stem voor de Aarde. GroenLinks en PvdA staan apart van elkaar geregistreerd, maar zij kunnen een gezamenlijke kandidatenlijst indienen.
Bij de vorige verkiezingen voor het Europees Parlement, in 2019, hadden 24 partijen zich geregistreerd. Zestien lijsten deden uiteindelijk mee aan de verkiezingen.
Kandidatenlijsten
De volgende stap op weg naar de Europese verkiezingen is op 23 april. Dan moeten partijen hun kandidatenlijsten en ondersteuningsverklaringen inleveren bij de Kiesraad. Die beslist op 29 april welke partijen en kandidaten mogen meedoen aan de verkiezingen.
Nederland heeft in juni 31 zetels in het Europees Parlement te verdelen. Nu zijn dat er nog 29. De PvdA is de grootste Nederlandse fractie. Bij de vorige Europese verkiezingen kregen PVV en SP geen zetel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
10 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
14 uur geleden