Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

27 partijen geregistreerd voor Europese verkiezingen

27 partijen geregistreerd voor Europese verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Kiesraad staan 27 partijen geregistreerd voor de komende Europese verkiezingen. Als ze daaraan meedoen, komen ze met hun naam op het stembiljet te staan. Andere partijen kunnen ook nog meedoen aan de stembusgang, maar dan als blanco lijst. De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn op 6 juni.

Nieuw Sociaal Contract, de partij van Pieter Omtzigt, en JA21 staan sinds maandag officieel geregistreerd. Andere partijen in het register van de Kiesraad zijn bijvoorbeeld PVV, BBB, D66 en DENK, maar ook kleinere partijen als Jezus Leeft, de Piratenpartij en Stem voor de Aarde. GroenLinks en PvdA staan apart van elkaar geregistreerd, maar zij kunnen een gezamenlijke kandidatenlijst indienen.

Bij de vorige verkiezingen voor het Europees Parlement, in 2019, hadden 24 partijen zich geregistreerd. Zestien lijsten deden uiteindelijk mee aan de verkiezingen.

Kandidatenlijsten

De volgende stap op weg naar de Europese verkiezingen is op 23 april. Dan moeten partijen hun kandidatenlijsten en ondersteuningsverklaringen inleveren bij de Kiesraad. Die beslist op 29 april welke partijen en kandidaten mogen meedoen aan de verkiezingen.

Nederland heeft in juni 31 zetels in het Europees Parlement te verdelen. Nu zijn dat er nog 29. De PvdA is de grootste Nederlandse fractie. Bij de vorige Europese verkiezingen kregen PVV en SP geen zetel.

Meer uit Binnenland

Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

7 minuten geleden
Defensie vindt 400 miljoen euro voor steun Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.

53 minuten geleden
Pleegzorgorganisatie Enver niet langer onder verscherpt toezicht

ROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.

1 uur geleden
Vijf aanhoudingen na ontvoering Nederlandse vrouw in België

LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.

2 uur geleden
Ruim 26 jaar cel voor dodelijke schietpartij Zwijndrecht

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft maandag in hoger beroep de 52-jarige Minh Nghia V. veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden gevangenisstraf. V. schoot in januari 2023 op een parkeerplaats in Zwijndrecht zijn ex-vriendin en haar moeder neer. De ex (38) raakte blijvend invalide, haar 66-jarige moeder overleefde het geweld niet. Het Openbaar Ministerie had een levenslange celstraf geëist.

2 uur geleden
OM in beroep tegen vrijspraak ex-NCTV'er voor spionage Marokko

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.

3 uur geleden
D66 verdedigt dat asielkinderen soms zullen worden opgesloten

DEN HAAG (ANP) - D66 verdedigt de keuze van het kabinet om asielkinderen in bepaalde gevallen met hun gezin op te sluiten na invoering van het Europese migratiepact in juni. Gezinnen die hiernaartoe zijn gekomen via Schiphol en die op basis van hun herkomstland weinig kans maken op een verblijfsvergunning, kunnen dan terechtkomen in een detentiecentrum in Zeist om hun procedure af te wachten. GroenLinks-PvdA, Volt en ChristenUnie vrezen dat kinderen daardoor geestelijke schade oplopen.

3 uur geleden