27 kandidaten willen burgemeester Vlieland worden
VLIELAND (ANP) - Voor het burgemeesterschap van Vlieland hebben zich 27 kandidaten gemeld, laat de provincie Friesland dinsdag weten. Veertien vrouwen en dertien mannen ambiƫren de burgemeesterspost van het Waddeneiland.
Huidig burgemeester Tineke Schokker neemt in mei afscheid. Ze was ruim vijf jaar burgemeester van Vlieland, waarvan twee jaar waarnemend. Als reden van haar vertrek zei Schokker, die op het vasteland woont, tegen Het Dagblad van Het Noorden dat ze "de nabijheid van het thuisfront steeds meer mist".
Een vertrouwenscommissie heeft inmiddels samen met de commissaris van de Koning Arno Brok een selectie gemaakt van de kandidaten. De vertrouwenscommissie legt deze selectie voor aan de gemeenteraad, die uiteindelijk beslist welke twee kandidaten zullen worden aanbevolen. De minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en de ministerraad moeten die aanbeveling goedkeuren en voordragen aan de koning, die dan de burgemeester benoemt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
7 uur geleden