27 kandidaten willen burgemeester Vlieland worden
VLIELAND (ANP) - Voor het burgemeesterschap van Vlieland hebben zich 27 kandidaten gemeld, laat de provincie Friesland dinsdag weten. Veertien vrouwen en dertien mannen ambiëren de burgemeesterspost van het Waddeneiland.
Huidig burgemeester Tineke Schokker neemt in mei afscheid. Ze was ruim vijf jaar burgemeester van Vlieland, waarvan twee jaar waarnemend. Als reden van haar vertrek zei Schokker, die op het vasteland woont, tegen Het Dagblad van Het Noorden dat ze "de nabijheid van het thuisfront steeds meer mist".
Een vertrouwenscommissie heeft inmiddels samen met de commissaris van de Koning Arno Brok een selectie gemaakt van de kandidaten. De vertrouwenscommissie legt deze selectie voor aan de gemeenteraad, die uiteindelijk beslist welke twee kandidaten zullen worden aanbevolen. De minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en de ministerraad moeten die aanbeveling goedkeuren en voordragen aan de koning, die dan de burgemeester benoemt.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
3 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
5 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
8 uur geleden