267 schademeldingen na aardbeving van dinsdag
LOPPERSUM (ANP) - Sinds de aardbeving van dinsdagmiddag bij het Groningse Loppersum zijn er 267 schademeldingen gedaan. Bij acht meldingen ging het om "een mogelijk acuut gevaarlijke situatie". Dat meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG), dat tot 1 juli de Tijdelijke Commissie Mijnbouwschade Groningen heette.
De aardbeving van dinsdag gebeurde rond 17.15 uur en had volgens het KNMI een kracht van 2,7. Het epicentrum lag bij Loppersum. Hoeveel schademeldingen het directe gevolg zijn van de beving, is volgens het IMG op dit moment lastig aan te geven.
Van alle meldingen kwamen er veertig uit Loppersum en omgeving. Het gaat om een gebied met een straal van 10 kilometer rond het epicentrum. Het IMG ontving 140 telefoontjes, ongeveer een derde bestond uit vragen over de beving. Van de acht acute meldingen zijn volgens het instituut vier adressen bezocht. Bij geen van die adressen bleek de melding gegrond, aldus het IMG. De overige vier adressen worden zo snel mogelijk bekeken.
Sneller afhandelen
De bevingen worden veroorzaakt doordat uit de grond in Groningen gas is gepompt. In het gaswinningsgebied deden zich vorig jaar in totaal 87 aardbevingen voor. Van de bevingen hadden er elf een kracht van meer dan 1,5. Het beëindigen van de gaswinning staat gepland voor medio 2022.
De regio Groningen drong dinsdag bij minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat nog aan op het sneller afhandelen van bevingsschade aan woningen en het versterken van de gebouwen. Veel Groningers lopen tegen te veel bureaucratie aan en hebben daar ook mentaal onder te lijden.
De zwaarste aardbeving ooit in Nederland was in 1992 bij Roermond. Die had een kracht van 5,8. De zwaarste gasaardbeving in Groningen gebeurde in 2012 bij het dorp Huizinge, met een kracht van 3,6.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De VVD staat ervoor open om kleine spaarders pas bij een hoger vermogen belasting te laten betalen in box 3. Het kabinet wil dat zij al bij 30.000 euro vermogensbelasting moeten betalen, in plaats van bij de ongeveer 60.000 euro die nu geldt.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben zorgen geuit over de veiligheid van jongeren die met complexe problemen in de jeugdzorg zitten. In een debat zeiden meerdere Kamerleden dat de veiligheid van de kinderen vaak niet kan worden gewaarborgd en dat ook de zorg lang niet altijd op orde is.
19 minuten geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Gemeenten eisen structurele en langdurige financiering van het Rijk voor de opvang en huisvesting van asielzoekers, in plaats van steeds afhankelijk te zijn van tijdelijke regelingen. Een resolutie daarvoor kreeg woensdag 99,6 procent van de stemmen op de ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die ervan verdacht wordt afgelopen vrijdag in Amsterdam-Noord een 61-jarige man te hebben doodgeschoten, deed dat nadat hij het slachtoffer op een agressieve manier had aangesproken op een "gebeurtenis uit het verleden". Dat meldt het OM woensdag. De verdachte kende het slachtoffer uit de gevangenis in Zaanstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij misdrijven tegen hulpverleners gaat het Openbaar Ministerie in principe de dubbele straf eisen vergeleken met misdrijven tegen andere mensen. Dat staat in een richtlijn die het College van procureurs-generaal vanaf donderdag wil laten gelden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Bovendien moet een gevangenisstraf het uitgangspunt worden, dus geen boete of taakstraf.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het steekincident in Arnhem zijn dinsdagavond drie gewonden gevallen. Een van hen, een minderjarig slachtoffer, raakte zwaargewond. De twee andere slachtoffers zijn als verdachte aangemerkt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS deelt de zorgen van medewerkers, vakbonden en de politiek over de veiligheid van spoorwegpersoneel. "Elk incident is er een te veel; iedereen moet altijd op een veilige manier kunnen werken", reageert de NS op een dinsdag verschenen brandbrief van VVMC, de vakbond voor spoorwegpersoneel.
2 uur geleden