Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

260 miljoen euro boete voor 'ethyleenkartel' met Clariant

260 miljoen euro boete voor 'ethyleenkartel' met Clariant

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie beboet het Zwitserse chemiebedrijf Clariant, het Mexicaanse Orbia en de Amerikaanse producent Celanese voor een totaal van 260 miljoen euro vanwege illegale prijsafspraken op de handelsmarkt voor ethyleen. Ook het Amerikaanse Westlake zat in het kartel maar bracht de zaak in Brussel aan het licht waardoor het een boete van 190 miljoen euro ontloopt. Het ging om prijsafspraken in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland tussen december 2011 en maart 2017.

Vicevoorzitter Margrethe Vestager (Mededinging): "Dit kartel beoogde de prijzen te manipuleren die bedrijven betalen bij de aankoop van ethyleen. Dat is een brandbaar chemisch product dat wordt gebruikt voor het maken van producten als PVC." De vier bedrijven spanden volgens de Deense samen om de laagste prijzen te kunnen betalen en wisselden informatie over hun prijsonderhandelingen met ethyleenaanbieders uit, wat illegaal is. "De commissie tolereert geen enkele vorm van kartels. De EU-mededingsregels verbieden niet alleen afspraken over verkoopprijzen maar ook over aankoopprijzen."

De bedrijven hebben hun praktijken toegegeven. Omdat ze aan het commissieonderzoek meewerkten zijn de boetes verlaagd. Clariant was al eens eerder gesanctioneerd vanwege een vergelijkbaar vergrijp en kreeg met 155,7 miljoen euro de hoogste boete. Celanese moet 82,3 miljoen euro betalen en Orbia 22,3 miljoen.

Meer uit Financieel

Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

1 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

7 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

8 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

8 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

9 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

11 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

12 uur geleden