Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tbs met voorwaarden, een lichtere variant op tbs, en 260 dagen celstraf geëist tegen een 20-jarige man die in november vorig jaar een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong. Hij wordt beschuldigd van dreigen met een terroristisch misdrijf, ook al bleek achteraf dat hij geen extremistische gedachten had.

Het OM wil dat Sofian T. zo snel mogelijk wordt opgenomen in een kliniek om herhaling te voorkomen. Van de 260 dagen cel heeft hij het grootste deel al uitgezeten. Volgens deskundigen heeft T. beperkingen en verslavingsproblemen. Hij is al vaker in aanraking gekomen met de politie.

Op 14 november rond 08.00 uur drong de man de school aan de Willem de Zwijgerlaan in Oisterwijk binnen, waar hij meerdere docenten zou hebben bedreigd. Er waren toen nog geen kinderen aanwezig. In gebrekkig Engels zou T. hebben gezegd dat hij gewapend was, een bom bij zich had (terwijl hij naar zijn buik wees) en iedereen zou vermoorden. Ook zou hij "Allahu akbar" (God is de grootste) en "terrorisme" hebben geroepen.

Gedronken en geblowd

Na de vermeende uitlatingen werd de school ontruimd en volgde een grote politie-inzet. Ook andere basisscholen in de regio hielden hun deuren gesloten. In en rondom het schoolgebouw werden geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. De verdachte verklaarde dat hij wel op de school was geweest, maar de uitlatingen niet had gedaan. Hij zei dat hij veel gedronken en geblowd had.

Deskundigen die de man onderzochten, zagen geen signalen voor islamitische radicalisering. Dat maakt volgens de officier van justitie niet uit. "Het effect en de vrees blijven hetzelfde. Niet alleen voor docenten die oog in oog met de verdachte stonden, maar ook politie en de openbare orde namen dit zeer serieus op." Een van de voorwaarden is dat hij niet meer in de buurt van de school zou mogen komen.

Stomdronken actie

T.'s advocaat noemde het incident een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien. Hij vindt dat er vrijspraak moet komen.

De uitspraak is op 19 juli.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

20 minuten geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

1 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

1 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

2 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

2 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

2 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

2 uur geleden