Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tbs met voorwaarden, een lichtere variant op tbs, en 260 dagen celstraf geëist tegen een 20-jarige man die in november vorig jaar een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong. Hij wordt beschuldigd van dreigen met een terroristisch misdrijf, ook al bleek achteraf dat hij geen extremistische gedachten had.

Het OM wil dat Sofian T. zo snel mogelijk wordt opgenomen in een kliniek om herhaling te voorkomen. Van de 260 dagen cel heeft hij het grootste deel al uitgezeten. Volgens deskundigen heeft T. beperkingen en verslavingsproblemen. Hij is al vaker in aanraking gekomen met de politie.

Op 14 november rond 08.00 uur drong de man de school aan de Willem de Zwijgerlaan in Oisterwijk binnen, waar hij meerdere docenten zou hebben bedreigd. Er waren toen nog geen kinderen aanwezig. In gebrekkig Engels zou T. hebben gezegd dat hij gewapend was, een bom bij zich had (terwijl hij naar zijn buik wees) en iedereen zou vermoorden. Ook zou hij "Allahu akbar" (God is de grootste) en "terrorisme" hebben geroepen.

Gedronken en geblowd

Na de vermeende uitlatingen werd de school ontruimd en volgde een grote politie-inzet. Ook andere basisscholen in de regio hielden hun deuren gesloten. In en rondom het schoolgebouw werden geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. De verdachte verklaarde dat hij wel op de school was geweest, maar de uitlatingen niet had gedaan. Hij zei dat hij veel gedronken en geblowd had.

Deskundigen die de man onderzochten, zagen geen signalen voor islamitische radicalisering. Dat maakt volgens de officier van justitie niet uit. "Het effect en de vrees blijven hetzelfde. Niet alleen voor docenten die oog in oog met de verdachte stonden, maar ook politie en de openbare orde namen dit zeer serieus op." Een van de voorwaarden is dat hij niet meer in de buurt van de school zou mogen komen.

Stomdronken actie

T.'s advocaat noemde het incident een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien. Hij vindt dat er vrijspraak moet komen.

De uitspraak is op 19 juli.

Meer uit Binnenland

Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

22 minuten geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

39 minuten geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

53 minuten geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

1 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

1 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

2 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

2 uur geleden