260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tbs met voorwaarden, een lichtere variant op tbs, en 260 dagen celstraf geëist tegen een 20-jarige man die in november vorig jaar een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong. Hij wordt beschuldigd van dreigen met een terroristisch misdrijf, ook al bleek achteraf dat hij geen extremistische gedachten had.
Het OM wil dat Sofian T. zo snel mogelijk wordt opgenomen in een kliniek om herhaling te voorkomen. Van de 260 dagen cel heeft hij het grootste deel al uitgezeten. Volgens deskundigen heeft T. beperkingen en verslavingsproblemen. Hij is al vaker in aanraking gekomen met de politie.
Op 14 november rond 08.00 uur drong de man de school aan de Willem de Zwijgerlaan in Oisterwijk binnen, waar hij meerdere docenten zou hebben bedreigd. Er waren toen nog geen kinderen aanwezig. In gebrekkig Engels zou T. hebben gezegd dat hij gewapend was, een bom bij zich had (terwijl hij naar zijn buik wees) en iedereen zou vermoorden. Ook zou hij "Allahu akbar" (God is de grootste) en "terrorisme" hebben geroepen.
Gedronken en geblowd
Na de vermeende uitlatingen werd de school ontruimd en volgde een grote politie-inzet. Ook andere basisscholen in de regio hielden hun deuren gesloten. In en rondom het schoolgebouw werden geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. De verdachte verklaarde dat hij wel op de school was geweest, maar de uitlatingen niet had gedaan. Hij zei dat hij veel gedronken en geblowd had.
Deskundigen die de man onderzochten, zagen geen signalen voor islamitische radicalisering. Dat maakt volgens de officier van justitie niet uit. "Het effect en de vrees blijven hetzelfde. Niet alleen voor docenten die oog in oog met de verdachte stonden, maar ook politie en de openbare orde namen dit zeer serieus op." Een van de voorwaarden is dat hij niet meer in de buurt van de school zou mogen komen.
Stomdronken actie
T.'s advocaat noemde het incident een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien. Hij vindt dat er vrijspraak moet komen.
De uitspraak is op 19 juli.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
3 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
4 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.
6 uur geleden