Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

260 dagen cel geëist tegen man die school Oisterwijk binnendrong

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tbs met voorwaarden, een lichtere variant op tbs, en 260 dagen celstraf geëist tegen een 20-jarige man die in november vorig jaar een basisschool in het Brabantse Oisterwijk binnendrong. Hij wordt beschuldigd van dreigen met een terroristisch misdrijf, ook al bleek achteraf dat hij geen extremistische gedachten had.

Het OM wil dat Sofian T. zo snel mogelijk wordt opgenomen in een kliniek om herhaling te voorkomen. Van de 260 dagen cel heeft hij het grootste deel al uitgezeten. Volgens deskundigen heeft T. beperkingen en verslavingsproblemen. Hij is al vaker in aanraking gekomen met de politie.

Op 14 november rond 08.00 uur drong de man de school aan de Willem de Zwijgerlaan in Oisterwijk binnen, waar hij meerdere docenten zou hebben bedreigd. Er waren toen nog geen kinderen aanwezig. In gebrekkig Engels zou T. hebben gezegd dat hij gewapend was, een bom bij zich had (terwijl hij naar zijn buik wees) en iedereen zou vermoorden. Ook zou hij "Allahu akbar" (God is de grootste) en "terrorisme" hebben geroepen.

Gedronken en geblowd

Na de vermeende uitlatingen werd de school ontruimd en volgde een grote politie-inzet. Ook andere basisscholen in de regio hielden hun deuren gesloten. In en rondom het schoolgebouw werden geen wapens of explosieven gevonden. Bij de man zelf ook niet. Die werd rond 12.20 uur in de omgeving opgepakt. De verdachte verklaarde dat hij wel op de school was geweest, maar de uitlatingen niet had gedaan. Hij zei dat hij veel gedronken en geblowd had.

Deskundigen die de man onderzochten, zagen geen signalen voor islamitische radicalisering. Dat maakt volgens de officier van justitie niet uit. "Het effect en de vrees blijven hetzelfde. Niet alleen voor docenten die oog in oog met de verdachte stonden, maar ook politie en de openbare orde namen dit zeer serieus op." Een van de voorwaarden is dat hij niet meer in de buurt van de school zou mogen komen.

Stomdronken actie

T.'s advocaat noemde het incident een "stomdronken actie" van een jongere die de gevolgen van zijn acties niet kon overzien. Hij vindt dat er vrijspraak moet komen.

De uitspraak is op 19 juli.

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

35 minuten geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

8 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

12 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

13 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

13 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

14 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

15 uur geleden