Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte

26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte

ROME (ANP) - In het zuiden van Afrika verkeren 26 miljoen mensen in acute voedselonzekerheid door een historische droogte, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties woensdag. Deze droogte is veroorzaakt door het natuurfenomeen El Niño.

De recentste El Niño van 2023/2024, een terugkerend fenomeen dat grote invloed heeft op oceaantemperaturen en het weer wereldwijd, heeft droogte in het zuiden van Afrika verergerd. "Vandaag de dag kampen zo'n 26 miljoen mensen in de regio met acute voedselonzekerheid en dat komt door de door El Niño veroorzaakte droogte", stelt Eric Perdison, regionaal directeur voor zuidelijk Afrika bij het WFP.

Daarbij zijn Angola, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibië, Zambia en Zimbabwe het zwaarst getroffen. In Malawi is de helft van de maisoogsten door de El Niño-droogte beschadigd. Ook kunnen boeren in deze tijd van het jaar in de kurkdroge grond geen zaden planten, wat invloed heeft op de volgende oogst in maart of april volgend jaar. Daarnaast sterft ook vee door de droogte.

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

1 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

4 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

7 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

8 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

9 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

11 uur geleden