26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte
ROME (ANP) - In het zuiden van Afrika verkeren 26 miljoen mensen in acute voedselonzekerheid door een historische droogte, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties woensdag. Deze droogte is veroorzaakt door het natuurfenomeen El Niño.
De recentste El Niño van 2023/2024, een terugkerend fenomeen dat grote invloed heeft op oceaantemperaturen en het weer wereldwijd, heeft droogte in het zuiden van Afrika verergerd. "Vandaag de dag kampen zo'n 26 miljoen mensen in de regio met acute voedselonzekerheid en dat komt door de door El Niño veroorzaakte droogte", stelt Eric Perdison, regionaal directeur voor zuidelijk Afrika bij het WFP.
Daarbij zijn Angola, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibië, Zambia en Zimbabwe het zwaarst getroffen. In Malawi is de helft van de maisoogsten door de El Niño-droogte beschadigd. Ook kunnen boeren in deze tijd van het jaar in de kurkdroge grond geen zaden planten, wat invloed heeft op de volgende oogst in maart of april volgend jaar. Daarnaast sterft ook vee door de droogte.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
3 uur geleden