Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte

26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte

ROME (ANP) - In het zuiden van Afrika verkeren 26 miljoen mensen in acute voedselonzekerheid door een historische droogte, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties woensdag. Deze droogte is veroorzaakt door het natuurfenomeen El Niño.

De recentste El Niño van 2023/2024, een terugkerend fenomeen dat grote invloed heeft op oceaantemperaturen en het weer wereldwijd, heeft droogte in het zuiden van Afrika verergerd. "Vandaag de dag kampen zo'n 26 miljoen mensen in de regio met acute voedselonzekerheid en dat komt door de door El Niño veroorzaakte droogte", stelt Eric Perdison, regionaal directeur voor zuidelijk Afrika bij het WFP.

Daarbij zijn Angola, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibië, Zambia en Zimbabwe het zwaarst getroffen. In Malawi is de helft van de maisoogsten door de El Niño-droogte beschadigd. Ook kunnen boeren in deze tijd van het jaar in de kurkdroge grond geen zaden planten, wat invloed heeft op de volgende oogst in maart of april volgend jaar. Daarnaast sterft ook vee door de droogte.

Meer uit Buitenland

Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

11 minuten geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

2 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

2 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

2 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

4 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

6 uur geleden