26 miljoen Afrikanen in voedselonzekerheid door El Niño-droogte
ROME (ANP) - In het zuiden van Afrika verkeren 26 miljoen mensen in acute voedselonzekerheid door een historische droogte, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties woensdag. Deze droogte is veroorzaakt door het natuurfenomeen El Niño.
De recentste El Niño van 2023/2024, een terugkerend fenomeen dat grote invloed heeft op oceaantemperaturen en het weer wereldwijd, heeft droogte in het zuiden van Afrika verergerd. "Vandaag de dag kampen zo'n 26 miljoen mensen in de regio met acute voedselonzekerheid en dat komt door de door El Niño veroorzaakte droogte", stelt Eric Perdison, regionaal directeur voor zuidelijk Afrika bij het WFP.
Daarbij zijn Angola, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibië, Zambia en Zimbabwe het zwaarst getroffen. In Malawi is de helft van de maisoogsten door de El Niño-droogte beschadigd. Ook kunnen boeren in deze tijd van het jaar in de kurkdroge grond geen zaden planten, wat invloed heeft op de volgende oogst in maart of april volgend jaar. Daarnaast sterft ook vee door de droogte.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran. In een bericht aan de nieuwe Iraanse machthebber betuigde het kantoor van president Vladimir Poetin maandag zijn "rotsvaste steun" aan diens leiderschap. Ook zei Poetin er vertrouwen in te hebben dat Mojtaba Khamenei het werk van wijlen zijn vader Ali Khamenei "met eer" zal voortzetten.
58 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.
2 uur geleden