25,5 jaar cel voor man achter 'vergismoord' Latumahina
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft de 43-jarige Noureddine H. veroordeeld tot 25,5 jaar cel voor de schietpartij die de Amsterdamse dj Djordy Latumahina op 8 oktober 2016 fataal werd en waarbij zijn vriendin blijvend letsel opliep. Volgens de rechtbank was H. de organisator van de schietpartij in Amsterdam-West.
De straf is lager dan de celstraf van 29 jaar en negen maanden die het Openbaar Ministerie in mei had geëist. H. is vrijgesproken van het beramen van een moordaanslag op crimineel kopstuk Naoufal 'Noffel' F. Die moest in Berlijn worden geliquideerd, maar de plannen gingen niet door.
Volgens de rechtbank is niet vast te stellen dat H. de opdrachtgever was. Hij was wel op de hoogte van de plannen, maar volgens de rechtbank hadden anderen eerder al de opdracht gegeven voor de aanslag. De rechtbank ziet wel genoeg bewijs dat H. een criminele organisatie aanstuurde. H. was niet bij de uitspraak aanwezig.
Blijvend letsel vriendin
De moord op de dj staat bekend als 'vergismoord" omdat er volgens de rechtbank sprake was van een persoonsverwisseling. De schutters zagen de 31-jarige Latumahina aan voor iemand anders. Het beoogde doelwit was Gino M.
Latumahina zat op het moment van het geweld met zijn vriendin en hun 2-jarige dochtertje in zijn auto, in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein. Zijn vriendin werd geraakt, met blijvend letsel tot gevolg. Het kind bleef ongedeerd. "De verdachte heeft ervoor gezorgd dat een jongeman van het leven is beroofd en dat zijn vriendin blijvend gehandicapt is aan haar hand. Een gelukkig gezin is kapotgemaakt. Zij moet verder leven zonder haar partner en de dochter moet verder zonder haar vader", zei de rechtbankvoorzitter in het vonnis.
Vonnissen tot 30 jaar
Zeven verdachten zijn de afgelopen jaren al veroordeeld voor betrokkenheid bij de schietpartij. Aan beide schutters zijn celstraffen opgelegd van 30 en bijna 23 jaar.
Volgens de rechtbank is wraak het motief voor het dodelijke geweld. "Het nemen van wraak op personen die zich eerder gekeerd hadden tegen leden van de organisatie."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
17 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
17 uur geleden