25,5 jaar cel voor man achter 'vergismoord' Latumahina
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft de 43-jarige Noureddine H. veroordeeld tot 25,5 jaar cel voor de schietpartij die de Amsterdamse dj Djordy Latumahina op 8 oktober 2016 fataal werd en waarbij zijn vriendin blijvend letsel opliep. Volgens de rechtbank was H. de organisator van de schietpartij in Amsterdam-West.
De straf is lager dan de celstraf van 29 jaar en negen maanden die het Openbaar Ministerie in mei had geƫist. H. is vrijgesproken van het beramen van een moordaanslag op crimineel kopstuk Naoufal 'Noffel' F. Die moest in Berlijn worden geliquideerd, maar de plannen gingen niet door.
Volgens de rechtbank is niet vast te stellen dat H. de opdrachtgever was. Hij was wel op de hoogte van de plannen, maar volgens de rechtbank hadden anderen eerder al de opdracht gegeven voor de aanslag. De rechtbank ziet wel genoeg bewijs dat H. een criminele organisatie aanstuurde. H. was niet bij de uitspraak aanwezig.
Blijvend letsel vriendin
De moord op de dj staat bekend als 'vergismoord" omdat er volgens de rechtbank sprake was van een persoonsverwisseling. De schutters zagen de 31-jarige Latumahina aan voor iemand anders. Het beoogde doelwit was Gino M.
Latumahina zat op het moment van het geweld met zijn vriendin en hun 2-jarige dochtertje in zijn auto, in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein. Zijn vriendin werd geraakt, met blijvend letsel tot gevolg. Het kind bleef ongedeerd. "De verdachte heeft ervoor gezorgd dat een jongeman van het leven is beroofd en dat zijn vriendin blijvend gehandicapt is aan haar hand. Een gelukkig gezin is kapotgemaakt. Zij moet verder leven zonder haar partner en de dochter moet verder zonder haar vader", zei de rechtbankvoorzitter in het vonnis.
Vonnissen tot 30 jaar
Zeven verdachten zijn de afgelopen jaren al veroordeeld voor betrokkenheid bij de schietpartij. Aan beide schutters zijn celstraffen opgelegd van 30 en bijna 23 jaar.
Volgens de rechtbank is wraak het motief voor het dodelijke geweld. "Het nemen van wraak op personen die zich eerder gekeerd hadden tegen leden van de organisatie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De NVWA heeft in een week tijd op twee locaties bijna 220.000 vapes in beslag genomen. Ook zijn daar ruim 50.000 doosjes met nicotinezakjes aangetroffen. In zo'n zakje zit tabak in poedervorm. Dat wordt doorgaans onder de bovenlip gestopt waarbij de nicotine door het slijmvlies wordt opgenomen. Inspecteurs vonden de verboden producten in een bedrijf in Zuid-Holland en in een Noord-Brabantse opslag. De vapes en zakjes worden vernietigd en dat moeten de eigenaren zelf betalen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
50 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
57 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
1 uur geleden