25.000 mensen bij sinterklaasintocht Vianen, gemeente tevreden
VIANEN (ANP) - Zo'n 25.000 mensen hebben zaterdag de landelijke intocht van Sinterklaas in Vianen bezocht, laat een woordvoerster van de overkoepelende gemeente Vijfheerenlanden weten. Dat zijn er meer dan de 20.000 die de gemeente van tevoren had verwacht. "We kijken terug op een fantastische intocht, het is allemaal heel goed verlopen", aldus de woordvoerster.
Sinterklaas kwam iets na het middaguur aan in de Utrechtse historische vestingstad, waar hij werd ontvangen door burgemeester Sjors Fröhlich van Vijfheerenlanden. Daarna volgde een wandeltocht door de binnenstad van Vianen.
"We zijn heel blij dat de sint ondanks alle tegenslag toch is gekomen", laat de woordvoerster van de gemeente weten, verwijzend naar de korte omweg die de stoomboot daarvoor moest maken. Zo stond de pakjesboot kort voor aankomst vast voor een brug en voer het vaartuig van de sint daarna eerst naar Ameide in plaats van Vianen. Ameide ligt ook in de gemeente Vijfheerenlanden.
Volgens de woordvoerster van die gemeente was de sfeer tijdens de landelijke intocht heel goed en waren er geen demonstraties. Rondom de plek waar de stoomboot van Sinterklaas aanmeerde, was het op een gegeven moment wel "echt vol", maar voor zover zij weet hoefden er geen vakken of delen van de route te worden afgesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
23 uur geleden