25.000 mensen bij sinterklaasintocht Vianen, gemeente tevreden
VIANEN (ANP) - Zo'n 25.000 mensen hebben zaterdag de landelijke intocht van Sinterklaas in Vianen bezocht, laat een woordvoerster van de overkoepelende gemeente Vijfheerenlanden weten. Dat zijn er meer dan de 20.000 die de gemeente van tevoren had verwacht. "We kijken terug op een fantastische intocht, het is allemaal heel goed verlopen", aldus de woordvoerster.
Sinterklaas kwam iets na het middaguur aan in de Utrechtse historische vestingstad, waar hij werd ontvangen door burgemeester Sjors Fröhlich van Vijfheerenlanden. Daarna volgde een wandeltocht door de binnenstad van Vianen.
"We zijn heel blij dat de sint ondanks alle tegenslag toch is gekomen", laat de woordvoerster van de gemeente weten, verwijzend naar de korte omweg die de stoomboot daarvoor moest maken. Zo stond de pakjesboot kort voor aankomst vast voor een brug en voer het vaartuig van de sint daarna eerst naar Ameide in plaats van Vianen. Ameide ligt ook in de gemeente Vijfheerenlanden.
Volgens de woordvoerster van die gemeente was de sfeer tijdens de landelijke intocht heel goed en waren er geen demonstraties. Rondom de plek waar de stoomboot van Sinterklaas aanmeerde, was het op een gegeven moment wel "echt vol", maar voor zover zij weet hoefden er geen vakken of delen van de route te worden afgesloten.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
5 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
6 uur geleden