25.000 mensen bij sinterklaasintocht Vianen, gemeente tevreden
VIANEN (ANP) - Zo'n 25.000 mensen hebben zaterdag de landelijke intocht van Sinterklaas in Vianen bezocht, laat een woordvoerster van de overkoepelende gemeente Vijfheerenlanden weten. Dat zijn er meer dan de 20.000 die de gemeente van tevoren had verwacht. "We kijken terug op een fantastische intocht, het is allemaal heel goed verlopen", aldus de woordvoerster.
Sinterklaas kwam iets na het middaguur aan in de Utrechtse historische vestingstad, waar hij werd ontvangen door burgemeester Sjors Fröhlich van Vijfheerenlanden. Daarna volgde een wandeltocht door de binnenstad van Vianen.
"We zijn heel blij dat de sint ondanks alle tegenslag toch is gekomen", laat de woordvoerster van de gemeente weten, verwijzend naar de korte omweg die de stoomboot daarvoor moest maken. Zo stond de pakjesboot kort voor aankomst vast voor een brug en voer het vaartuig van de sint daarna eerst naar Ameide in plaats van Vianen. Ameide ligt ook in de gemeente Vijfheerenlanden.
Volgens de woordvoerster van die gemeente was de sfeer tijdens de landelijke intocht heel goed en waren er geen demonstraties. Rondom de plek waar de stoomboot van Sinterklaas aanmeerde, was het op een gegeven moment wel "echt vol", maar voor zover zij weet hoefden er geen vakken of delen van de route te worden afgesloten.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
13 uur geleden