
25 ziekenhuizen zoeken samen middel tegen hartschade door chemo
UTRECHT (ANP) - Een groot aantal ziekenhuizen, 25, gaat samen uitzoeken hoe hartschade door chemotherapie bij met name lymfeklierkanker kan worden voorkomen. Ze krijgen er 2,3 miljoen euro voor van KWF en Hartstichting.
Ieder jaar krijgen zo'n 1500 mensen in Nederland een diffuus grootcellig B-cellymfoom, de meest voorkomende vorm van lymfeklierkanker. "Hoewel de levensreddende chemotherapie met anthracyclines zeer effectief is tegen kanker, veroorzaakt deze bij 1 op de 10 patiënten onherstelbare hartschade, wat kan leiden tot hartfalen", aldus de Hartstichting.
Tijdens het onderzoek, dat vijf jaar gaat duren, wordt nagegaan of het medicijn dexrazoxaan hartschade door chemotherapie kan voorkomen bij patiënten met lymfeklierkanker. "Hoofdonderzoekers Anna van Rhenen, hematoloog UMC Utrecht, en Marijke Linschoten, cardioloog in opleiding Amsterdam UMC, wijzen op het grote belang van de studie: "Er zijn steeds meer mensen die kanker overleven en ook langer leven met de ziekte, maar veel van hen kampen met de gevolgen van de kankerbehandeling."
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
4 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
5 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden