25 personen in Frankrijk aangeklaagd om crypto-ontvoeringspoging
PARIJS (ANP) - De Franse justitie heeft 25 personen aangeklaagd voor een poging tot het ontvoeren van mensen in de cryptowereld. Ze hadden onder meer in Parijs op klaarlichte dag geprobeerd de dochter en kleinzoon van de topman van een cryptobedrijf te kidnappen. Zes van de verdachten zijn minderjarig.
In Frankrijk zijn de afgelopen maanden meerdere zogenoemde crypto-ontvoeringen geweest. Vooral mensen die rijk zijn geworden met die digitale munten worden het slachtoffer en de daders vragen cryptomunten als losgeld. Crypto geldt als een populair betaalmiddel onder criminelen omdat het moeilijker te traceren is dan normaal geld.
De poging tot ontvoering die centraal staat in het onderzoek, waarin de 25 verdachten zijn aangeklaagd, vond plaats op 13 mei. Beelden daarvan gingen viraal op sociale media. Volgens justitie wordt de groep ook in verband gebracht met andere kidnappogingen. Zo zou de politie afgelopen maandag nog een ontvoeringsplan van de verdachten hebben verijdeld in Nantes.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
51 minuten geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).
1 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden