2,5 miljoen boetes in eerste vier maanden van dit jaar
DEN HAAG (ANP) - In de eerste vier maanden van dit jaar zijn 250.000 verkeersboetes minder uitgeschreven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Toen kregen ruim 2,7 miljoen weggebruikers een prent voor te hard rijden, rood licht negeren en handheld bellen, in januari t/m april van dit jaar werden bijna 2,5 miljoen mensen op de bon geslingerd.
De afname komt volgens het ministerie van Justitie en Veiligheid onder meer doordat het minder druk op de weg was, na de oproep om zoveel mogelijk thuis te blijven in verband met het coronavirus. Of het terugbrengen van de maximumsnelheid op snelwegen naar 100 kilometer per uur ook invloed had, is daardoor lastig vast te stellen.
Verreweg de meeste bekeuringen betroffen zogeheten kentekengeregistreerde overtredingen, waaronder snelheidsovertredingen. Zo steeg het aantal boetes dat werd opgelegd na trajectcontrole van bijna 530.000 naar bijna 615.000, maar dat kwam vooral omdat de trajectcontrole op de A4 bij Leidschendam vorig jaar buiten gebruik was in verband met werkzaamheden.
Kregen een jaar geleden nog geen 33.000 mensen een bekeuring voor handheld bellen in het verkeer, in de eerste maanden van dit jaar waren dat 44.500 bestuurders, onder wie ruim 11.000 fietsers. De wetgeving tegen het gebruik van de telefoon op de fiets is in juli vorig jaar aangescherpt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
19 uur geleden