
2,5 jaar cel voor gooien brandbom naar ambassade Israël
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Osama A. dinsdag veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor het gooien van een molotovcocktail naar de Israëlische ambassade in Den Haag. Dat gebeurde op 21 maart van dit jaar. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie
De brandende fles die hij gooide, raakte de gevel van het gebouw, ter hoogte van de eerste verdieping. De molotovcocktail viel direct in een heg. Het bedrijfsverzamelgebouw raakte licht beschadigd. Er vielen geen gewonden. Aan de hand van beelden van beveiligingscamera's kon de 25-jarige verdachte enkele minuten daarna een paar honderd meter verderop worden aangehouden.
Hoewel de schade meeviel, was "het te duchten gevaar aanzienlijk", aldus de rechtbank. "Voor zowel het gebouw als personen die zich op korte afstand van de inslag bevonden. Het betrof geen impulsieve actie van de verdachte, maar de uitvoering van een tevoren bedacht plan."
Signaal afgeven
Tijdens de behandeling van de zaak begin deze maand, zei A. dat hij met zijn actie een signaal wilde afgeven aan Israël om te stoppen met de oorlog in Gaza. "Dat kinderen doodgaan van de honger, dat heb ik zelf meegemaakt", zei de in Syrië geboren verdachte. "Het was een boodschap aan Israël: oorlog is fout, stop alsjeblieft."
De rechtbank vindt dat de Amsterdammer "op een andere, vreedzame manier" uiting aan zijn gevoelens had "kunnen en moeten" geven. "Juist in een tijd waarin sprake is van oplopende spanningen in de samenleving vanwege het conflict tussen Israël en Hamas, is het van groot belang dat het diplomatieke verkeer ongehinderd kan plaatsvinden." Aandacht vragen voor de situatie in Gaza "kan geen enkele rechtvaardiging vormen voor zijn handelen", oordeelt de rechtbank.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.
1 uur geledenWERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De raad van toezicht van Omroep MAX heeft met omroepbaas Jan Slagter gesproken over de manier waarop die vorige week voor de camera van Shownieuws de samenwerking met Sterren op het Doek-presentator Özcan Akyol verbrak. Slagter heeft toegezegd "de kwestie op te lossen" en daarmee is de zaak wat de toezichthouder betreft afgerond, meldt voorzitter Gerard Dielessen aan het ANP.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Utrecht en Arnhem rijden maandagochtend geen treinen door een boom op het spoor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 13.45 uur duurt.
3 uur geledenVESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
19 uur geleden