Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

240 uur werkstraf voor mishandelen pasgeboren dochtertje

240 uur werkstraf voor mishandelen pasgeboren dochtertje

ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man uit Haaksbergen heeft een taakstraf van 240 uur gekregen wegens ernstige mishandeling van zijn pasgeboren dochtertje. De rechtbank in Almelo verklaarde vrijdag dat ze eigenlijk een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats vond, zoals meestal bij kindermishandeling, maar daar toch van afzag omdat de man kampt met psychosociale problemen en daarvoor met succes in therapie zou zijn.

Ze legde hem wel een gevangenisstraf van 80 dagen op, maar daarvan zijn 77 voorwaardelijk. De overige drie dagen had hij in voorarrest doorgebracht. Het OM had een werkstraf van 180 uur geëist.

De rechtbank acht bewezen dat de man zijn dochtertje in oktober 2022 twee keer veel te hard heeft vastgepakt en haar ribbenkast heeft samengeperst. Het meisje was toen amper drie maanden oud. Ze liep daarbij enkele ribbreuken op. Het letsel kwam aan het licht toen een kinderarts het meisje onderzocht wegens voedingsproblemen. Hij constateerde ook interne bloedingen en kneuzingen, wat erop kon duiden dat de man haar vaker had mishandeld.

Bij de behandeling van de zaak twee weken geleden ontkende de man de beschuldigingen. Hij zou haar hooguit één keer stevig hebben vastgepakt toen ze niet ophield met huilen. Verder liet hij weinig los over wat er was gebeurd, hoe de rechters ook op hem inpraatten om open kaart te spelen. Daarbij wezen ze hem erop dat als hij bleef zwijgen zijn dochtertje, en haar iets oudere zusje, er later psychische problemen door konden krijgen. Uit het dossier was naar voren gekomen dat de man zelf in zijn jeugd psychisch en fysiek mishandeld is door zijn vader.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

7 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

7 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

7 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

7 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

7 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

9 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

10 uur geleden