240 uur werkstraf voor mishandelen pasgeboren dochtertje
ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man uit Haaksbergen heeft een taakstraf van 240 uur gekregen wegens ernstige mishandeling van zijn pasgeboren dochtertje. De rechtbank in Almelo verklaarde vrijdag dat ze eigenlijk een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats vond, zoals meestal bij kindermishandeling, maar daar toch van afzag omdat de man kampt met psychosociale problemen en daarvoor met succes in therapie zou zijn.
Ze legde hem wel een gevangenisstraf van 80 dagen op, maar daarvan zijn 77 voorwaardelijk. De overige drie dagen had hij in voorarrest doorgebracht. Het OM had een werkstraf van 180 uur geëist.
De rechtbank acht bewezen dat de man zijn dochtertje in oktober 2022 twee keer veel te hard heeft vastgepakt en haar ribbenkast heeft samengeperst. Het meisje was toen amper drie maanden oud. Ze liep daarbij enkele ribbreuken op. Het letsel kwam aan het licht toen een kinderarts het meisje onderzocht wegens voedingsproblemen. Hij constateerde ook interne bloedingen en kneuzingen, wat erop kon duiden dat de man haar vaker had mishandeld.
Bij de behandeling van de zaak twee weken geleden ontkende de man de beschuldigingen. Hij zou haar hooguit één keer stevig hebben vastgepakt toen ze niet ophield met huilen. Verder liet hij weinig los over wat er was gebeurd, hoe de rechters ook op hem inpraatten om open kaart te spelen. Daarbij wezen ze hem erop dat als hij bleef zwijgen zijn dochtertje, en haar iets oudere zusje, er later psychische problemen door konden krijgen. Uit het dossier was naar voren gekomen dat de man zelf in zijn jeugd psychisch en fysiek mishandeld is door zijn vader.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De teller van het aantal schademeldingen na de zware aardbeving bij het Groningse Zeerijp is dinsdag opgelopen naar 2117, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Eerder op de dag ging het nog om 1950 meldingen.
14 uur geleden