Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

240 uur werkstraf voor mishandelen pasgeboren dochtertje

240 uur werkstraf voor mishandelen pasgeboren dochtertje

ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man uit Haaksbergen heeft een taakstraf van 240 uur gekregen wegens ernstige mishandeling van zijn pasgeboren dochtertje. De rechtbank in Almelo verklaarde vrijdag dat ze eigenlijk een onvoorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats vond, zoals meestal bij kindermishandeling, maar daar toch van afzag omdat de man kampt met psychosociale problemen en daarvoor met succes in therapie zou zijn.

Ze legde hem wel een gevangenisstraf van 80 dagen op, maar daarvan zijn 77 voorwaardelijk. De overige drie dagen had hij in voorarrest doorgebracht. Het OM had een werkstraf van 180 uur geëist.

De rechtbank acht bewezen dat de man zijn dochtertje in oktober 2022 twee keer veel te hard heeft vastgepakt en haar ribbenkast heeft samengeperst. Het meisje was toen amper drie maanden oud. Ze liep daarbij enkele ribbreuken op. Het letsel kwam aan het licht toen een kinderarts het meisje onderzocht wegens voedingsproblemen. Hij constateerde ook interne bloedingen en kneuzingen, wat erop kon duiden dat de man haar vaker had mishandeld.

Bij de behandeling van de zaak twee weken geleden ontkende de man de beschuldigingen. Hij zou haar hooguit één keer stevig hebben vastgepakt toen ze niet ophield met huilen. Verder liet hij weinig los over wat er was gebeurd, hoe de rechters ook op hem inpraatten om open kaart te spelen. Daarbij wezen ze hem erop dat als hij bleef zwijgen zijn dochtertje, en haar iets oudere zusje, er later psychische problemen door konden krijgen. Uit het dossier was naar voren gekomen dat de man zelf in zijn jeugd psychisch en fysiek mishandeld is door zijn vader.

Meer uit Binnenland

Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zes provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 9.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

1 uur geleden
Half miljoen trekvogels geteld in Nederland bij Euro Birdwatch

ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.

10 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.

11 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor gooien zwaar vuurwerk in Sittard

GELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.

20 uur geleden
Het Familiediner stopt na 25 jaar en werkt aan laatste seizoen

HILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."

22 uur geleden
Fietser overleden na ongeluk met auto in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een ongeval tussen een auto en een fietser op het Oostmolenerf in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 40-jarige Rotterdammer overleden. Dat meldt de Rotterdamse politie.

1 dag geleden
Truly Naked is de grote winnaar bij uitreiking Gouden Kalveren

UTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.

1 dag geleden