24 aangiften van jonge slachtoffers digitale ontucht Hagenaar
DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe hebben 24 meisjes aangifte gedaan tegen een 26-jarige man uit Den Haag, die wordt verdacht van het online misbruiken van jonge kinderen van 6 tot 14 jaar oud in Nederland en België. Op zijn computer zijn 4000 pornografische afbeeldingen gevonden, meldde de officier van justitie dinsdag op de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.
Ibrahim A. deed zich volgens het Openbaar Ministerie voor als een modellenscout en vroeg zijn jonge slachtoffers om naaktfoto's te sturen en video's waarop ze seksuele handelingen met zichzelf verrichten. "We hebben het over een volwassen man die via de digitale weg ontucht heeft gepleegd met kinderen. De man benaderde de jonge slachtoffers via TikTok, Instagram en Snapchat", zei de aanklaagster.
De zaak begon in januari 2022 in België, toen een vader van een 9-jarig meisje aangifte deed van onlinemisbruik. Het meisje had haar zusje verteld dat ze naaktfoto's had gestuurd naar de vermeende modellenscout. De Belgische politie kwam op basis van het IP-adres uit in Nederland. De Nederlandse politie herkende de werkwijze van de verdachte, omdat er al meer meldingen waren gedaan en er ook al een aangifte lag. Toen is besloten de man in Nederland te vervolgen.
Verspreiding beelden
De man zou de beelden ook hebben verspreid. Hij werd op 6 februari aangehouden en heeft bekend. A. zegt volledig mee te werken aan het politieonderzoek en stemt ook in met psychologisch onderzoek. De politie probeert zoveel mogelijk slachtoffers te identificeren en hun ouders te benaderen.
De officier van justitie noemde het van maatschappelijk belang om ouders van jonge kinderen te waarschuwen voor sexting. "Het thema is actueel en relevant. Het OM vindt het belangrijk om ouders te informeren en weerbaar te maken", zei de officier.
Reactie verdachte
De verdachte zei tegen de rechter het moeilijk te vinden de juiste woorden te vinden. "Het dringt steeds meer bij me door. Ik sta stil bij wat ik heb gedaan. Ik hoop dat het voor de slachtoffers duidelijk is dat er nu een einde is gekomen aan een periode van angst en onzekerheid."
De verdachte betuigde ook spijt aan de jonge slachtoffers, "dat ik om idiote en onnozele reden misbruik van ze heb gemaakt." Hij beschouwt het strafproces voor zichzelf als "een nieuw begin" en zegt zich volledig neer te leggen bij een straf.
De zaak gaat op 11 juli verder. Het OM verwacht de zaak dit jaar nog inhoudelijk te kunnen behandelen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
2 uur geleden