231 migranten gered van instabiele boot bij Canarische Eilanden
GRAN CANARIA (ANP/RTR) - Bij de Canarische Eilanden zijn zondag 231 migranten gered van een houten, instabiele boot, meldt de Spaanse kustwacht. Volgens reddingswerkers waren er ook vrouwen en kinderen aan boord.
Het is het grootste aantal mensen dat dit jaar is gered van één boot bij het eiland Gran Canaria, aldus de kustwacht.
Volgens cijfers van de Spaanse overheid hebben tussen 1 januari en 15 oktober ongeveer 33.000 migranten de gevaarlijke route in boten van West-Afrika naar de Canarische Eilanden genomen. Dat is een stijging van bijna 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het aantal migranten dat via de zogeheten Atlantische route naar de Spaanse archipel in de Atlantische Oceaan reist, is de afgelopen jaren snel gegroeid. De meeste migranten die via de zee Europa proberen te bereiken, doen dit echter nog altijd via de Middellandse Zee richting Italië.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
53 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
4 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
10 uur geleden