231 migranten gered van instabiele boot bij Canarische Eilanden
GRAN CANARIA (ANP/RTR) - Bij de Canarische Eilanden zijn zondag 231 migranten gered van een houten, instabiele boot, meldt de Spaanse kustwacht. Volgens reddingswerkers waren er ook vrouwen en kinderen aan boord.
Het is het grootste aantal mensen dat dit jaar is gered van één boot bij het eiland Gran Canaria, aldus de kustwacht.
Volgens cijfers van de Spaanse overheid hebben tussen 1 januari en 15 oktober ongeveer 33.000 migranten de gevaarlijke route in boten van West-Afrika naar de Canarische Eilanden genomen. Dat is een stijging van bijna 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het aantal migranten dat via de zogeheten Atlantische route naar de Spaanse archipel in de Atlantische Oceaan reist, is de afgelopen jaren snel gegroeid. De meeste migranten die via de zee Europa proberen te bereiken, doen dit echter nog altijd via de Middellandse Zee richting Italië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het akkoord dat Iran en de VS zijn overeengekomen is ondertekend door president Donald Trump, vicepresident Vance en de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris maandag tegen Reuters.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Rusland zit vermoedelijk achter brandstichtingen die gericht waren tegen de Britse premier Keir Starmer. Dat meldt de Britse omroep BBC op basis van eigen onderzoek. Een jonge Russische diplomaat zou de brandstichters opdracht hebben gegeven.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de scheepvaart gewaarschuwd dat de Amerikaanse zeeblokkade van Iraanse havens nog van kracht is. Dat staat in een bericht van de krijgsmacht dat persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenÉVIAN (ANP) - Iran moet echt veranderen om af te komen van Europese sancties, zegt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. "Als er geen gedragsverandering is, kun je de sancties voor het schenden van de mensenrechten en voor massavernietigingswapens niet opheffen."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt "maritieme servicekosten" te gaan rekenen voor schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat meldt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken tijdens een persconferentie. Deze servicekosten komen naar eigen zeggen in de plaats van tolheffing en zouden in de overeenkomst staan die Iran met de VS heeft gesloten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een functionaris van Hezbollah heeft gezegd dat de groepering geen operaties heeft uitgevoerd sinds de aankondiging van het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De bron, die anoniem wenst te blijven, zegt ook dat het standpunt over de wapenstilstand afhankelijk is van de naleving door Israël.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag nieuwe sancties aangenomen tegen 34 Russische mensen en 47 organisaties en/of bedrijven. Onder hen bevinden zich vijftien mensen en een bedrijf die een rol hebben gespeeld bij de vervolging, vergiftiging en dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny.
4 uur geleden