231 migranten gered van instabiele boot bij Canarische Eilanden
GRAN CANARIA (ANP/RTR) - Bij de Canarische Eilanden zijn zondag 231 migranten gered van een houten, instabiele boot, meldt de Spaanse kustwacht. Volgens reddingswerkers waren er ook vrouwen en kinderen aan boord.
Het is het grootste aantal mensen dat dit jaar is gered van één boot bij het eiland Gran Canaria, aldus de kustwacht.
Volgens cijfers van de Spaanse overheid hebben tussen 1 januari en 15 oktober ongeveer 33.000 migranten de gevaarlijke route in boten van West-Afrika naar de Canarische Eilanden genomen. Dat is een stijging van bijna 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het aantal migranten dat via de zogeheten Atlantische route naar de Spaanse archipel in de Atlantische Oceaan reist, is de afgelopen jaren snel gegroeid. De meeste migranten die via de zee Europa proberen te bereiken, doen dit echter nog altijd via de Middellandse Zee richting Italië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
1 uur geledenOLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
4 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
8 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
9 uur geleden