231 migranten gered van instabiele boot bij Canarische Eilanden
GRAN CANARIA (ANP/RTR) - Bij de Canarische Eilanden zijn zondag 231 migranten gered van een houten, instabiele boot, meldt de Spaanse kustwacht. Volgens reddingswerkers waren er ook vrouwen en kinderen aan boord.
Het is het grootste aantal mensen dat dit jaar is gered van één boot bij het eiland Gran Canaria, aldus de kustwacht.
Volgens cijfers van de Spaanse overheid hebben tussen 1 januari en 15 oktober ongeveer 33.000 migranten de gevaarlijke route in boten van West-Afrika naar de Canarische Eilanden genomen. Dat is een stijging van bijna 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het aantal migranten dat via de zogeheten Atlantische route naar de Spaanse archipel in de Atlantische Oceaan reist, is de afgelopen jaren snel gegroeid. De meeste migranten die via de zee Europa proberen te bereiken, doen dit echter nog altijd via de Middellandse Zee richting Italië.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - In de misbruikzaak tegen de Britse acteur en komiek Russell Brand is hij door de aanklager in Londen een "seksueel roofdier" genoemd. De acteur wordt beschuldigd van vergrijpen tegen zes verschillende vrouwen.
29 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
5 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
5 uur geleden