2300 extra fietsparkeerplekken bij Rotterdam Centraal
ROTTERDAM (ANP) - Op en rond Rotterdam Centraal komen 2300 extra parkeerplekken voor fietsen. Dat maakte de gemeente Rotterdam maandag bekend. Er kunnen ook fietsen staan met een afwijkend formaat, zoals bakfietsen en tweewielers met een mand voorop. Volgens de gemeente is het aantal fietsers in Rotterdam in tien jaar met 60 procent gestegen. Bij Rotterdam Centraal zijn nu 6300 fietsparkeerplekken en dat zijn er volgens een gemeentewoordvoerder "te weinig".
Deze maand verdwijnen vijftig plekken in de stalling onder het station. In de stalling aan de achterkant komen er vanaf mei juist zevenhonderd plekken bij. In oktober wordt naast het station een stalling geplaatst die plek gaat bieden aan 1650 fietsen. Sinds maandag staat bij het station al een tijdelijke stalling, die tot oktober plek biedt aan 500 fietsen.
Uit analyse van de gemeente Rotterdam vinden in 2040 dagelijks 188.000 verplaatsingen per fiets plaats, 50.000 meer dan met de auto.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
19 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
22 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden