Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

23 miljoen euro extra voor subsidie gebruikte elektrische auto's

23 miljoen euro extra voor subsidie gebruikte elektrische auto's

DEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen vanaf woensdag weer subsidie aanvragen om een tweedehands elektrische auto te kopen. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) meldt dat hiervoor 23,1 miljoen euro extra beschikbaar is gemaakt, nadat de eerdere pot van 29,4 miljoen euro halverwege juli op was.

Met de regeling kunnen mensen 2000 euro subsidie krijgen voor een gebruikte elektrische auto. Die is bedoeld om mensen met minder geld te laten overstappen op elektrisch rijden. Mensen konden in 2020 voor het eerst de Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren (SEPP) aanvragen, dit jaar kan dat voor het laatst.

Ook is er nog subsidie voor nieuwe elektrische auto's, zegt de RVO. Daarvoor is dit jaar nog 22,3 miljoen euro van de 58 miljoen euro beschikbaar. Particulieren kunnen 2950 euro subsidie krijgen voor een auto tussen de 12.000 en 45.000 euro, ook voor nieuwe elektrische private leaseauto's.

Sinds het begin van de regeling zijn er bijna 100.000 elektrische auto's mee gekocht, aldus de RVO. Als het extra budget opraakt, komt dit uit op bijna 117.000 elektrische auto's. Van alle dit jaar nieuw gekochte auto's is ruim een op de drie volledig elektrisch volgens de RVO. Het aantal geregistreerde stekkerwagens lag in juli op meer dan 502.000, ongeveer 5 procent van alle auto's in Nederland.

Meer uit Financieel

Trump stopt per direct handelsgesprekken met Canada

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.

1 uur geleden
Bruins tevreden over voorwaarden ACM voor RTL-overname van DPG

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.

2 uur geleden
KLM wil met loonbod vakbonden tegemoetkomen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.

2 uur geleden
Winst voor AEX, Basic-Fit hoger na overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.

3 uur geleden
Vliegveld MAA niet in de buurt van faillissement, zegt provincie

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

5 uur geleden
Zakenbank meldt overnamegeruchten Basic-Fit, aandeel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.

5 uur geleden
Nike flink hoger op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.

6 uur geleden