23-jarige verdachte vast voor schietincident IJmuiden
IJMUIDEN (ANP) - Een 23-jarige man uit Velsen zit vast omdat hij mogelijk betrokken is bij het dodelijke schietincident in IJmuiden van dinsdagavond, meldt de politie woensdag. De verdachte meldde zichzelf op een politiebureau in Amsterdam op de avond van de schietpartij.
De 23-jarige man blijft voorlopig vastzitten en wordt verhoord. De politie sluit niet uit dat er nog meer mensen worden aangehouden. Met een speciaal team wordt de zaak onderzocht. De politie roept getuigen op zich te melden.
Dinsdagavond rond 18.40 uur kreeg de politie meldingen van het incident aan de Kromme Mijdrechtstraat. Een 26-jarige man uit Velsen raakte hierbij ernstig gewond en overleed later aan zijn verwondingen. Het gaat om Eric S. die eerder in de gevangenis zat om drugs- en geweldsdelicten, bevestigde zijn advocaat Johan Mühren na berichtgeving van De Telegraaf.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
6 uur geledenWOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.
13 uur geleden