
22.500 hardlopers van start in marathon van Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam doen 22.500 hardlopers zondag mee aan de 48e editie van de marathon. Nog niet eerder starten er zoveel renners in de marathon in de hoofdstad, liet organisator Le Champion eerder weten.
15.000 mensen beginnen in het Olympisch Stadion, de overige renners gaan vlak buiten het stadion van start. Na 1 kilometer komen de groepen samen, waarna ze dezelfde route volgen. Daarna volgt de route de passage onder het Rijksmuseum, langs de Amstel en door Vondelpark, en finishen alle renners in het stadion. Straten die deel uitmaken van het parcours zijn afgesloten voor verkeer, waarschuwt de gemeente. Ook rijden veel bussen en trams om. De straten worden een half uur nadat de laatste deelnemers zijn langsgekomen weer vrijgegeven.
Naast de klassieke afstand van 42,195 kilometer, kunnen hardlopers dit weekend ook deelnemen aan de halve marathon en een loop van 8 kilometer. In totaal zijn er voor het evenement 45.000 kaarten verkocht. Behalve het hardloopevenement, is dit weekend ook het Amsterdam Dance Event (ADE) in de hoofdstad, wat eveneens tienduizenden bezoekers trekt.
Bij de Dam tot Damloop in september konden de laatste groepen renners niet starten, omdat deelnemers onwel werden door het warme weer. De organisatie vreest zondag vooral de wind, liet ze eerder weten. "De voorspelling is veel wind, uit het zuiden. Dat is nadelig voor snelle tijden."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.
3 uur geledenPIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.
3 uur geleden