22 Spaanse klimaatactivisten opgepakt als criminele organisatie
MADRID (ANP) - In Spanje zijn 22 klimaatactivisten opgepakt voor het vormen van een criminele organisatie, schrijft de Spaanse krant El Mundo. De leden van de groep Futuro Vegetal zouden met hun acties voor een half miljoen euro aan schade hebben veroorzaakt.
Onder de gearresteerden zijn drie leiders van de groep, die de taakverdeling zouden coördineren. Ze worden ook beschuldigd van onder andere het beschadigen van historisch erfgoed en verstoring van de openbare orde. Volgens de politie heeft Futuro Vegetal veel leden en gaat de organisatie gestructureerd te werk en heeft ze internationale contacten met soortgelijke groepen.
Futuro Vegetal is bekend geworden met acties, zoals het gooien van verf tegen het parlementsgebouw en het blokkeren van het verkeer in Madrid. Daarnaast hebben activisten landingsbanen van vliegvelden bezet en lijmden ze zich vast aan schilderijen in het Prado museum.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
7 uur geleden