22 Spaanse klimaatactivisten opgepakt als criminele organisatie
MADRID (ANP) - In Spanje zijn 22 klimaatactivisten opgepakt voor het vormen van een criminele organisatie, schrijft de Spaanse krant El Mundo. De leden van de groep Futuro Vegetal zouden met hun acties voor een half miljoen euro aan schade hebben veroorzaakt.
Onder de gearresteerden zijn drie leiders van de groep, die de taakverdeling zouden coördineren. Ze worden ook beschuldigd van onder andere het beschadigen van historisch erfgoed en verstoring van de openbare orde. Volgens de politie heeft Futuro Vegetal veel leden en gaat de organisatie gestructureerd te werk en heeft ze internationale contacten met soortgelijke groepen.
Futuro Vegetal is bekend geworden met acties, zoals het gooien van verf tegen het parlementsgebouw en het blokkeren van het verkeer in Madrid. Daarnaast hebben activisten landingsbanen van vliegvelden bezet en lijmden ze zich vast aan schilderijen in het Prado museum.
Meer uit Buitenland
CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
35 minuten geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
36 minuten geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
9 uur geleden