
'22 procent Britse coronapatiënten raakte besmet in hospitaal'
LONDEN (ANP) - Ongeveer een op de vijf Britse patiënten met het coronavirus heeft het virus opgelopen in het ziekenhuis. Dat meldt de Britse krant Daily Telegraph op basis van rapportages van overheidswetenschappers.
Op het hoogtepunt van de uitbraak van het longvirus in het Verenigd Koninkrijk wordt aangenomen dat de overdracht binnen ziekenhuizen goed was voor 22 procent van de ziektegevallen onder ziekenhuispatiënten en tot 11 procent van de sterfgevallen, aldus de Britse krant.
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de zwaarst getroffen landen in Europa door het longvirus. 41.566 Britten zijn overleden aan de gevolgen van de longziekte, bijna 300.000 inwoners zijn besmet geraakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Zwitserse stad Genève voorgesteld als mogelijke locatie voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is nog niet bekend waar en wanneer de bijeenkomst moet plaatsvinden.
1 uur geledenKIRUNA (ANP/AFP) - In Zweeds Lapland wordt een architectonisch en historisch bijzonder kerkgebouw 5 kilometer verplaatst. De Lutherse kerk uit 1912 van vooral rood hout geldt als een van de mooiste van Zweden. De kerk staat in Kiruna, ruim 900 kilometer ten noorden van Stockholm.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Vorig jaar kwamen wereldwijd 383 hulpverleners om het leven, meldt VN-hulporganisatie OCHA. Nooit eerder was het aantal doden onder hulpverleners in een jaar tijd zo hoog. De zwaarste tol werd betaald in Gaza, waar 181 doden vielen, gevolgd door Soedan, waar 60 hulpverleners omkwamen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zich op X uitgesproken voor de kinderen die tijdens de oorlog in Oekraïne zijn ontvoerd door Rusland. "Het menselijk lijden in deze oorlog moet stoppen", aldus Von der Leyen. Ze besprak de zaak maandag ook met de Amerikaanse president Donald Trump en bedankte hem voor zijn "inzet om alle kinderen te herenigen met hun geliefden".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voorgesteld dat Oekraïne voor 90 miljard dollar (ruim 77 miljard euro) aan wapens van de Verenigde Staten koopt. Na afloop van een ontmoeting met president Donald Trump en Europese leiders zei Zelensky dat het om een voorstel gaat dat zou kunnen bijdragen aan de veiligheidsgaranties voor Oekraïne.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Finse president Alexander Stubb, die maandagavond in het Witte Huis bij het overleg over Oekraïne was, vraagt zich af of de Russische president Vladimir Poetin naar het voorgestelde gesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt. "We zullen zien of hij de moed heeft om op te komen dagen", aldus Stubb tegenover verslaggevers van onder meer de BBC.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
8 uur geleden