22 jaar cel voor vrouw die Trump brief met gif stuurde
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Frans-Canadese vrouw die de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump een brief stuurde met het dodelijke gif ricine is veroordeeld tot een gevangenisstraf van bijna 22 jaar. De 55-jarige Pascale Ferrier bekende in januari de wet die het bezit of gebruik van biologische wapens verbiedt te hebben overtreden.
De dader gaf ook toe dat ze de ricine zelf in haar huis in Quebec had gemaakt in september 2020. Ze won het extreem giftige eiwit uit de zaden van de wonderboom en stuurde dat per brief met bedreigende teksten aan Trump in het Witte Huis. Daar werd de envelop met inhoud meteen als verdacht aangemerkt. Acht parlementariërs van de staat Texas kregen ook zo'n giftig epistel. Geen van de geadresseerden liep letsel op.
Ferrier schreef onder meer aan Trump dat ze voor hem een nieuwe naam had bedacht. "De Lelijke Tiran Clown. Ik hoop dat je die leuk vindt. Als het niet werkt, vind ik wel een beter recept voor een ander vergif, of ik gebruik mijn vuurwapen wanneer ik langs kan komen. Veel plezier". Eerder had ze via Twitter aangekondigd dat iemand "Trump in het gezicht zou moeten schieten".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zes dagen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
6 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
7 uur geleden