Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

22 jaar cel voor vrouw die Trump brief met gif stuurde

22 jaar cel voor vrouw die Trump brief met gif stuurde

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Frans-Canadese vrouw die de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump een brief stuurde met het dodelijke gif ricine is veroordeeld tot een gevangenisstraf van bijna 22 jaar. De 55-jarige Pascale Ferrier bekende in januari de wet die het bezit of gebruik van biologische wapens verbiedt te hebben overtreden.

De dader gaf ook toe dat ze de ricine zelf in haar huis in Quebec had gemaakt in september 2020. Ze won het extreem giftige eiwit uit de zaden van de wonderboom en stuurde dat per brief met bedreigende teksten aan Trump in het Witte Huis. Daar werd de envelop met inhoud meteen als verdacht aangemerkt. Acht parlementariërs van de staat Texas kregen ook zo'n giftig epistel. Geen van de geadresseerden liep letsel op.

Ferrier schreef onder meer aan Trump dat ze voor hem een nieuwe naam had bedacht. "De Lelijke Tiran Clown. Ik hoop dat je die leuk vindt. Als het niet werkt, vind ik wel een beter recept voor een ander vergif, of ik gebruik mijn vuurwapen wanneer ik langs kan komen. Veel plezier". Eerder had ze via Twitter aangekondigd dat iemand "Trump in het gezicht zou moeten schieten".

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

1 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

2 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

4 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

6 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

8 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

8 uur geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

8 uur geleden