Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

22 jaar cel voor vrouw die Trump brief met gif stuurde

22 jaar cel voor vrouw die Trump brief met gif stuurde

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Frans-Canadese vrouw die de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump een brief stuurde met het dodelijke gif ricine is veroordeeld tot een gevangenisstraf van bijna 22 jaar. De 55-jarige Pascale Ferrier bekende in januari de wet die het bezit of gebruik van biologische wapens verbiedt te hebben overtreden.

De dader gaf ook toe dat ze de ricine zelf in haar huis in Quebec had gemaakt in september 2020. Ze won het extreem giftige eiwit uit de zaden van de wonderboom en stuurde dat per brief met bedreigende teksten aan Trump in het Witte Huis. Daar werd de envelop met inhoud meteen als verdacht aangemerkt. Acht parlementariërs van de staat Texas kregen ook zo'n giftig epistel. Geen van de geadresseerden liep letsel op.

Ferrier schreef onder meer aan Trump dat ze voor hem een nieuwe naam had bedacht. "De Lelijke Tiran Clown. Ik hoop dat je die leuk vindt. Als het niet werkt, vind ik wel een beter recept voor een ander vergif, of ik gebruik mijn vuurwapen wanneer ik langs kan komen. Veel plezier". Eerder had ze via Twitter aangekondigd dat iemand "Trump in het gezicht zou moeten schieten".

Meer uit Buitenland

Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

16 minuten geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

4 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

6 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

7 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

8 uur geleden