Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

22 jaar cel voor moord op Daan Mellée in 2018

22 jaar cel voor moord op Daan Mellée in 2018

ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo heeft vrijdag een man en een vrouw veroordeeld tot 22 jaar cel voor de moord op de 26-jarige Daan Mellée in 2018 in Enschede. Volgens de rechtbank hebben Debbie G. (38) en Daniël V. (41) samen de moord beraamd en die "meedogenloos en koelbloedig" uitgevoerd.

"De moord is uit wraak gepleegd, als vergelding voor de mishandeling van de vrouw door het slachtoffer eerder die nacht", aldus de rechtbank. "De man en de vrouw hebben daarmee voor eigen rechter gespeeld."

De straffen vallen drie jaar hoger uit dan de eisen van het Openbaar Ministerie in oktober bij de behandeling van de zaak. De rechters lieten daarbij zwaar meewegen dat het tweetal is blijven ontkennen iets met de dood van Mellée te maken te hebben. Ook zijn veel vragen onbeantwoord gebleven. Daarmee lieten G. en V. de nabestaanden met veel vragen zitten, waardoor ze de verwerking voor hen des te moeilijker maakten, aldus de rechters.

Drie kogels

Een derde verdachte, tegen wie het OM negen jaar celstraf had geëist wegens medeplichtigheid, is vrijgesproken. De rechters oordeelden dat er onvoldoende bewijs is en dat hij niet had kunnen weten dat G. en V. van plan waren Mellée van het leven te beroven.

Mellée werd op 3 juli 2018 dood aangetroffen in de woning van G., met wie hij samenwoonde. Hij bleek met drie kogels, waarvan twee in zijn hoofd, van dichtbij te zijn doodgeschoten. Op de avond ervoor had Mellée G. zwaar mishandeld. Ze had toen haar boezemvriend G. opgetrommeld om haar bij te staan. Aan meerdere mensen vertelde ze dat ze wel twee vrienden kende die bereid waren Mellée om te brengen. Al gauw werd G. opgepakt, maar ondanks DNA-sporen op hulzen en schotresten op haar kleding ook weer vrijgelaten. Pas in 2021 kwam er weer beweging in de zaak, onder meer door onderschepte chatberichten en verklaringen van mensen in de naaste omgeving van G. en V.

Dat het pas na zes jaar tot een proces kwam wijt justitie aan de complexiteit van de zaak. Het dossier bevatte veel tegenstrijdigheden en zelfs valse verklaringen van derden waarvoor de verdachten geld hadden betaald. Ook hadden de verdachten zelf leugens verteld waardoor op zeker moment nog een vierde, vermeende betrokkene in beeld kwam.

Meer uit Binnenland

Kabinet wil leveranciers verplichten om gas op voorraad te houden

DEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

37 minuten geleden
Zeven aanhoudingen na ingrijpen politie bij demonstratie Kesteren

KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.

8 uur geleden
ME grijpt in bij azc-protest Kesteren na afsteken vuurwerk

KESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.

10 uur geleden
Tientallen mensen protesteren bij gemeentehuis Terneuzen om azc

TERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.

12 uur geleden
Gouden Griffel 2026 voor overleden schrijver Sjoerd Kuyper

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.

12 uur geleden
Nachtopvanglocaties Rode Kruis in Warffum en Zuidwolde vol

TER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.

13 uur geleden
Eis hoger beroep in zaak 'abortusmoord' bijna 16 jaar cel en tbs

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.

13 uur geleden