22 jaar cel voor moord op Daan Mellée in 2018
ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo heeft vrijdag een man en een vrouw veroordeeld tot 22 jaar cel voor de moord op de 26-jarige Daan Mellée in 2018 in Enschede. Volgens de rechtbank hebben Debbie G. (38) en Daniël V. (41) samen de moord beraamd en die "meedogenloos en koelbloedig" uitgevoerd.
"De moord is uit wraak gepleegd, als vergelding voor de mishandeling van de vrouw door het slachtoffer eerder die nacht", aldus de rechtbank. "De man en de vrouw hebben daarmee voor eigen rechter gespeeld."
De straffen vallen drie jaar hoger uit dan de eisen van het Openbaar Ministerie in oktober bij de behandeling van de zaak. De rechters lieten daarbij zwaar meewegen dat het tweetal is blijven ontkennen iets met de dood van Mellée te maken te hebben. Ook zijn veel vragen onbeantwoord gebleven. Daarmee lieten G. en V. de nabestaanden met veel vragen zitten, waardoor ze de verwerking voor hen des te moeilijker maakten, aldus de rechters.
Drie kogels
Een derde verdachte, tegen wie het OM negen jaar celstraf had geëist wegens medeplichtigheid, is vrijgesproken. De rechters oordeelden dat er onvoldoende bewijs is en dat hij niet had kunnen weten dat G. en V. van plan waren Mellée van het leven te beroven.
Mellée werd op 3 juli 2018 dood aangetroffen in de woning van G., met wie hij samenwoonde. Hij bleek met drie kogels, waarvan twee in zijn hoofd, van dichtbij te zijn doodgeschoten. Op de avond ervoor had Mellée G. zwaar mishandeld. Ze had toen haar boezemvriend G. opgetrommeld om haar bij te staan. Aan meerdere mensen vertelde ze dat ze wel twee vrienden kende die bereid waren Mellée om te brengen. Al gauw werd G. opgepakt, maar ondanks DNA-sporen op hulzen en schotresten op haar kleding ook weer vrijgelaten. Pas in 2021 kwam er weer beweging in de zaak, onder meer door onderschepte chatberichten en verklaringen van mensen in de naaste omgeving van G. en V.
Dat het pas na zes jaar tot een proces kwam wijt justitie aan de complexiteit van de zaak. Het dossier bevatte veel tegenstrijdigheden en zelfs valse verklaringen van derden waarvoor de verdachten geld hadden betaald. Ook hadden de verdachten zelf leugens verteld waardoor op zeker moment nog een vierde, vermeende betrokkene in beeld kwam.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De hoogste temperatuur voor juni ooit in Nederland is vrijdagmiddag gemeten. Om 14.40 uur werd het in Eindhoven 38,2 graden, meldt Weeronline. Het vorige record voor juni stond op 37,9 graden en werd gemeten op 27 juni 1947 in Venlo. In het Limburgse Horst tikte de thermometer vrijdagmiddag ook de 38 graden aan.
24 minuten geledenWOUDENBERG (ANP) - In het Utrechtse Woudenberg wordt van 17 juli tot en met 27 augustus 2026 in een sporthal een tijdelijke spoednoodopvang voor vluchtelingen gerealiseerd. Dat maakt de gemeente vrijdag bekend op haar website. Het gaat om een opvang voor zestig personen.
27 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel is zaterdag ook code rood van kracht wegens de hitte, meldt het KNMI. In de rest van het land is het dan code oranje, behalve op de Waddeneilanden. Daar geldt code geel.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drinkwaterbedrijven merken een hoger drinkwaterverbruik door de extreme hitte van de afgelopen dagen in Nederland. Hoewel de vereniging van waterbedrijven Vewin volgens een woordvoerster geen landelijk overzicht bijhoudt, melden onder meer drinkwaterbedrijven Vitens en Oasen een recordhoog drinkwatergebruik in hun gebieden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Vijftig tot zestig asielzoekers wachten tijdens de extreme hitte vrijdag buiten op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel op een opvangplek, meldt het Rode Kruis. "De situatie is onverantwoord. Dit kan zo niet langer."
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Organisatie Spoorpark Live meldt dat de tweede showdag van het festival in Tilburg vrijdag niet doorgaat. Extreem weer en code rood zijn de redenen voor dit besluit. De burgemeester van Tilburg heeft de vergunning voor de vrijdag ingetrokken.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een reddingsteam van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) is vrijdag vertrokken naar Venezuela. Het Zuid-Amerikaanse land is getroffen door twee aardbevingen, waardoor minstens 188 mensen zijn overleden. Onder het puin van ingestorte gebouwen liggen waarschijnlijk nog enkele honderden mensen. De ploeg is erin gespecialiseerd om ze te zoeken.
2 uur geleden