22 jaar cel voor moord op Daan Mellée in 2018
ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo heeft vrijdag een man en een vrouw veroordeeld tot 22 jaar cel voor de moord op de 26-jarige Daan Mellée in 2018 in Enschede. Volgens de rechtbank hebben Debbie G. (38) en Daniël V. (41) samen de moord beraamd en die "meedogenloos en koelbloedig" uitgevoerd.
"De moord is uit wraak gepleegd, als vergelding voor de mishandeling van de vrouw door het slachtoffer eerder die nacht", aldus de rechtbank. "De man en de vrouw hebben daarmee voor eigen rechter gespeeld."
De straffen vallen drie jaar hoger uit dan de eisen van het Openbaar Ministerie in oktober bij de behandeling van de zaak. De rechters lieten daarbij zwaar meewegen dat het tweetal is blijven ontkennen iets met de dood van Mellée te maken te hebben. Ook zijn veel vragen onbeantwoord gebleven. Daarmee lieten G. en V. de nabestaanden met veel vragen zitten, waardoor ze de verwerking voor hen des te moeilijker maakten, aldus de rechters.
Drie kogels
Een derde verdachte, tegen wie het OM negen jaar celstraf had geëist wegens medeplichtigheid, is vrijgesproken. De rechters oordeelden dat er onvoldoende bewijs is en dat hij niet had kunnen weten dat G. en V. van plan waren Mellée van het leven te beroven.
Mellée werd op 3 juli 2018 dood aangetroffen in de woning van G., met wie hij samenwoonde. Hij bleek met drie kogels, waarvan twee in zijn hoofd, van dichtbij te zijn doodgeschoten. Op de avond ervoor had Mellée G. zwaar mishandeld. Ze had toen haar boezemvriend G. opgetrommeld om haar bij te staan. Aan meerdere mensen vertelde ze dat ze wel twee vrienden kende die bereid waren Mellée om te brengen. Al gauw werd G. opgepakt, maar ondanks DNA-sporen op hulzen en schotresten op haar kleding ook weer vrijgelaten. Pas in 2021 kwam er weer beweging in de zaak, onder meer door onderschepte chatberichten en verklaringen van mensen in de naaste omgeving van G. en V.
Dat het pas na zes jaar tot een proces kwam wijt justitie aan de complexiteit van de zaak. Het dossier bevatte veel tegenstrijdigheden en zelfs valse verklaringen van derden waarvoor de verdachten geld hadden betaald. Ook hadden de verdachten zelf leugens verteld waardoor op zeker moment nog een vierde, vermeende betrokkene in beeld kwam.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
5 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is in Amsterdam bij de opstapplek voor de Canal Parade. De premier verscheen zaterdagochtend in het Scheepvaartmuseum en werd daar ontvangen door burgemeester Femke Halsema, meldt een ANP-verslaggever. Of Jetten meevaart is nog niet duidelijk.
7 uur geleden