21 van de 24 EK-deelnemers hebben locatie trainingskamp gekozen
NYON (ANP) - Alle landen die al zeker zijn van deelname aan het Europees kampioenschap voetbal in juni, hebben de locatie voor hun trainingskamp in Duitsland gekozen. Het gaat om 21 van de 24 landen, aldus de UEFA. De laatste drie EK-tickets worden in maart verdeeld tijdens de play-offs.
Gastland Duitsland verblijft in Herzogenaurach in Beieren. Titelverdediger Italië heeft gekozen voor Iserlohn in Noordrijn-Westfalen als uitvalsbasis. Oranje, dat de drie groepswedstrijden in Hamburg, Leipzig en Berlijn afwerkt, zit in Wolfsburg.
Alle teams arriveren uiterlijk vijf dagen voor hun eerste groepswedstrijd in het trainingskamp. Nu voor het eerst duurzaamheid als criterium in het toernooireglement is opgenomen, is het wedstrijdschema zo opgesteld dat teams hun groepsfasewedstrijden alleen in twee regionale clusters kunnen spelen om de reisafstanden voor teams en fans tussen de gaststeden te verkleinen.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
12 minuten geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
14 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
17 uur geleden