21 van de 24 EK-deelnemers hebben locatie trainingskamp gekozen
NYON (ANP) - Alle landen die al zeker zijn van deelname aan het Europees kampioenschap voetbal in juni, hebben de locatie voor hun trainingskamp in Duitsland gekozen. Het gaat om 21 van de 24 landen, aldus de UEFA. De laatste drie EK-tickets worden in maart verdeeld tijdens de play-offs.
Gastland Duitsland verblijft in Herzogenaurach in Beieren. Titelverdediger Italië heeft gekozen voor Iserlohn in Noordrijn-Westfalen als uitvalsbasis. Oranje, dat de drie groepswedstrijden in Hamburg, Leipzig en Berlijn afwerkt, zit in Wolfsburg.
Alle teams arriveren uiterlijk vijf dagen voor hun eerste groepswedstrijd in het trainingskamp. Nu voor het eerst duurzaamheid als criterium in het toernooireglement is opgenomen, is het wedstrijdschema zo opgesteld dat teams hun groepsfasewedstrijden alleen in twee regionale clusters kunnen spelen om de reisafstanden voor teams en fans tussen de gaststeden te verkleinen.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
13 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
8 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 uur geleden