21 van de 24 EK-deelnemers hebben locatie trainingskamp gekozen
NYON (ANP) - Alle landen die al zeker zijn van deelname aan het Europees kampioenschap voetbal in juni, hebben de locatie voor hun trainingskamp in Duitsland gekozen. Het gaat om 21 van de 24 landen, aldus de UEFA. De laatste drie EK-tickets worden in maart verdeeld tijdens de play-offs.
Gastland Duitsland verblijft in Herzogenaurach in Beieren. Titelverdediger Italië heeft gekozen voor Iserlohn in Noordrijn-Westfalen als uitvalsbasis. Oranje, dat de drie groepswedstrijden in Hamburg, Leipzig en Berlijn afwerkt, zit in Wolfsburg.
Alle teams arriveren uiterlijk vijf dagen voor hun eerste groepswedstrijd in het trainingskamp. Nu voor het eerst duurzaamheid als criterium in het toernooireglement is opgenomen, is het wedstrijdschema zo opgesteld dat teams hun groepsfasewedstrijden alleen in twee regionale clusters kunnen spelen om de reisafstanden voor teams en fans tussen de gaststeden te verkleinen.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
2 minuten geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
2 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
10 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
10 uur geleden