21 partijen en 495 kandidaten voor gemeenteraad Den Haag
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag doen 21 partijen mee aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Zij hebben in totaal 495 kandidaten op hun lijsten staan. "Dat wordt een stembiljet van 1 meter bij 70 centimeter. Dat wordt voor de liefhebbers genieten en voor de tellers een hele opgave", zei burgemeester Jan van Zanen na het vaststellen van de lijsten.
Bij de vorige gemeenteraadverkiezingen stonden twintig partijen met in totaal 546 kandidaten op het Haagse stembiljet.
Twaalf deelnemende partijen zitten nu ook in de gemeenteraad. Verder zijn er negen partijen die momenteel niet in de raad vertegenwoordigd zijn. Een daarvan is Forum voor Democratie. Lijsttrekker is Kamerlid Gideon van Meijeren. Ook DENK doet mee. Lijsttrekker is Nur Icar, die nu fractievertegenwoordiger bij de Islam Democraten is. Lijstduwer is Farid Azarkan, fractievoorzitter van de partij in de Tweede Kamer.
Lijst 1 is de lokale partij Hart voor Den Haag/Groep de Mos. Die kreeg vier jaar geleden de meeste stemmen. Oprichter Richard de Mos is lijsttrekker, oud-minister Rita Verdonk is nummer twee. Lijstduwers van die partij zijn onder anderen darter Raymond van Barneveld en voetballer Lex Immers. Een andere kandidaat op die lijst artiest Clyde Narain, alias DJ Chuckie, bekend van hits als Face down en Ballen tot we vallen.
Lijstduwers
Bij het Haagse CDA is ADO-coryfee Lex Schoenmaker lijstduwer. D66 heeft Edwin Rutten, alias Ome Willem, op de lijst staan. Een van de kandidaten van GroenLinks is oud-atleet Troy Douglas.
De aanmelding van Erwin Lensink werd afgewezen, onder meer omdat hij niet genoeg geldige ondersteuningsverklaringen had gekregen. Lensink gooide in 2010 een glazen waxinelichthouder naar de Gouden Koets tijdens Prinsjesdag in Den Haag. Hij kreeg daarvoor vijf maanden gevangenisstraf.
De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 16 maart, maar op de twee dagen ervoor zijn ook al enkele stembureaus open.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
12 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
16 uur geleden