21 partijen en 495 kandidaten voor gemeenteraad Den Haag
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag doen 21 partijen mee aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Zij hebben in totaal 495 kandidaten op hun lijsten staan. "Dat wordt een stembiljet van 1 meter bij 70 centimeter. Dat wordt voor de liefhebbers genieten en voor de tellers een hele opgave", zei burgemeester Jan van Zanen na het vaststellen van de lijsten.
Bij de vorige gemeenteraadverkiezingen stonden twintig partijen met in totaal 546 kandidaten op het Haagse stembiljet.
Twaalf deelnemende partijen zitten nu ook in de gemeenteraad. Verder zijn er negen partijen die momenteel niet in de raad vertegenwoordigd zijn. Een daarvan is Forum voor Democratie. Lijsttrekker is Kamerlid Gideon van Meijeren. Ook DENK doet mee. Lijsttrekker is Nur Icar, die nu fractievertegenwoordiger bij de Islam Democraten is. Lijstduwer is Farid Azarkan, fractievoorzitter van de partij in de Tweede Kamer.
Lijst 1 is de lokale partij Hart voor Den Haag/Groep de Mos. Die kreeg vier jaar geleden de meeste stemmen. Oprichter Richard de Mos is lijsttrekker, oud-minister Rita Verdonk is nummer twee. Lijstduwers van die partij zijn onder anderen darter Raymond van Barneveld en voetballer Lex Immers. Een andere kandidaat op die lijst artiest Clyde Narain, alias DJ Chuckie, bekend van hits als Face down en Ballen tot we vallen.
Lijstduwers
Bij het Haagse CDA is ADO-coryfee Lex Schoenmaker lijstduwer. D66 heeft Edwin Rutten, alias Ome Willem, op de lijst staan. Een van de kandidaten van GroenLinks is oud-atleet Troy Douglas.
De aanmelding van Erwin Lensink werd afgewezen, onder meer omdat hij niet genoeg geldige ondersteuningsverklaringen had gekregen. Lensink gooide in 2010 een glazen waxinelichthouder naar de Gouden Koets tijdens Prinsjesdag in Den Haag. Hij kreeg daarvoor vijf maanden gevangenisstraf.
De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 16 maart, maar op de twee dagen ervoor zijn ook al enkele stembureaus open.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.
4 uur geleden