21 Oekraïners deden in februari eerste asielaanvraag
DEN HAAG (ANP) - In de maand februari hebben 21 mensen met de Oekraïense nationaliteit een eerste asielaanvraag in Nederland ingediend. In januari waren dat er zes. Dat komt naar voren uit deze week gepubliceerde cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Rusland viel Oekraïne op 24 februari binnen.
In totaal zijn in februari 1601 eerste asielaanvragen ingediend tegen 1962 in januari. De meeste eerste aanvragen kwamen in februari van Syriërs (461).
Eind februari meldde de IND dat ze vanwege de Russische inval in Oekraïne de komende zes maanden geen beslissingen neemt op asielaanvragen van personen met de Oekraïense nationaliteit. Ze hoeven zich dan geen zorgen te maken over de duur van hun verblijfsrecht.
Overigens hoeven Oekraïners geen asiel aan te vragen omdat ze vrij mogen reizen in Europa en negentig dagen verblijfsrecht hebben zonder visum. Die negentig dagen kunnen verlengd worden tot 180 dagen.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
7 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
10 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
12 uur geleden