21 Oekraïners deden in februari eerste asielaanvraag
DEN HAAG (ANP) - In de maand februari hebben 21 mensen met de Oekraïense nationaliteit een eerste asielaanvraag in Nederland ingediend. In januari waren dat er zes. Dat komt naar voren uit deze week gepubliceerde cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Rusland viel Oekraïne op 24 februari binnen.
In totaal zijn in februari 1601 eerste asielaanvragen ingediend tegen 1962 in januari. De meeste eerste aanvragen kwamen in februari van Syriërs (461).
Eind februari meldde de IND dat ze vanwege de Russische inval in Oekraïne de komende zes maanden geen beslissingen neemt op asielaanvragen van personen met de Oekraïense nationaliteit. Ze hoeven zich dan geen zorgen te maken over de duur van hun verblijfsrecht.
Overigens hoeven Oekraïners geen asiel aan te vragen omdat ze vrij mogen reizen in Europa en negentig dagen verblijfsrecht hebben zonder visum. Die negentig dagen kunnen verlengd worden tot 180 dagen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.
3 uur geleden