21 mensen opgepakt in internationaal onderzoek drugshandel
IJSSELLAND (ANP) - De politie heeft in vijf maanden tijd 21 mensen opgepakt in een groot onderzoek naar internationale handel in drugs, zo is woensdag bekendgemaakt. Ook is er in "relatief korte tijd" ongeveer 1200 kilo aan verdovende middelen onderschept en in beslag genomen, met een straatwaarde van rond de 35 miljoen euro. Met de arrestaties is een "criminele organisatie opgerold", aldus de districtsrecherche IJsselland.
De criminele organisatie verscheepte volgens de politie containers met hierin fruit en teakhout als zogeheten deklading, om verdovende middelen te verbergen. Het vermoeden is dat de groep in een jaar tijd honderden miljoenen euro’s aan de handel in drugs heeft verdiend.
Het onderzoek startte nadat in november van vorig jaar meer dan 300 kilo hasj en 20 kilo cocaïne werd gevonden in een vrachtwagen bij een transportbedrijf in het district IJsselland. "Deze lading was bestemd voor transport naar Stockholm." De recherche heeft hierop contact gezocht met andere overheidsinstanties in Nederland, België, Ierland, Zweden, Denemarken en Aruba.
Resultaat
"Het resultaat van die samenwerking: in relatief korte tijd is een grote hoeveelheid harddrugs onderschept. Binnen vijf maanden zijn 21 verdachten aangehouden. Daarbij gaat het vermoedelijk om mensen uit de onder- en bovenlaag van een criminele organisatie die internationaal opereerde," aldus de politie.
De verdachten zijn negentien mannen en twee vrouwen in de leeftijden van 23 tot 59 jaar. Ze zijn opgepakt in de provincies Flevoland, Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en op Aruba. Naast de 1200 kilo onderschepte drugs, kunnen volgens de politie op basis van onderzoek ook eerdere drugsvangsten in Europese havens worden toegeschreven aan deze criminele organisatie. Het gaat in totaal om ongeveer 2800 kilo harddrugs.
In het onderzoek zijn meerdere woningen en bedrijfspanden doorzocht, onder meer in Blaricum, Oss, Leiden en Almere. Ook in Zweden, Denemarken, Ierland en Aruba hebben doorzoekingen plaatsgevonden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
48 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
49 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
50 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
7 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
7 uur geleden