21 doden door slecht weer bij Chinese hardloopwedstrijd
PEKING (ANP) - 21 deelnemers aan een hardloopwedstrijd in China zijn overleden nadat ze werden overvallen door extreem weer. Ze namen deel aan een honderd kilometer lange crosscountry bergrace, meldt staatspersbureau Xinhua zondag. De 172 deelnemers kregen op grote hoogte te maken met hagel, ijzel en harde wind waardoor de temperatuur plotseling daalde, melden de autoriteiten.
In eerste instantie werd gesproken over ten minste zestien doden en vijf vermisten, later werden vier vermisten dood teruggevonden. Aan het begin van zondagmorgen maakten de lokale autoriteiten bekend dat ook de laatste loper was gelokaliseerd en ook die bleek te zijn overleden.
"Extreem weer trof het gebied tijdens de race" die werd gehouden in een natuurgebied in de buurt van de stad Baiyin in de noordwestelijke provincie Gansu, schrijft Xinhua. Er werd een reddingsoperatie in gang gezet en het loopevenement werd stopgezet. Ongeveer zevenhonderd reddingswerkers zochten urenlang naar de vermisten.
Rond 03.00 uur 's nachts (lokale tijd) zouden 151 deelnemers in veiligheid zijn, uiteindelijk zijn acht van hen met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis.
Het natuurgebied bevindt zich in de provincie Gansu, een van de armste regio's van China, die grenst aan de provincie Xinjiang en Mongolië. Deze provincie is in het verleden vele malen getroffen door dodelijke aardbevingen, overstromingen en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
2 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.
3 uur geledenBEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
5 uur geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.
8 uur geleden