Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

20e editie Veteranendag afgesloten op 'tjokvol' Malieveld

20e editie Veteranendag afgesloten op 'tjokvol' Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De twintigste Veteranendag in Den Haag wordt zaterdagmiddag afgesloten op een "tjokvol Malieveld", laat een woordvoerder weten. Het evenement heeft tienduizenden mensen getrokken en de organisatie is "hartstikke tevreden". "Het is een prachtige dag geweest", aldus de woordvoerder, die daarbij ook op het mooie weer doelt. Het programma op het Malieveld duurt nog tot 17.30 uur.

Veteranendag begon in de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander een toespraak hield. Later kregen tientallen veteranen bij het museum Escher in Het Paleis een medaille uitgereikt. De medailles werden uitgereikt door afzwaaiend premier Mark Rutte en demissionair minister van Defensie Kajsa Ollongren. Daarna nam de koning op de Kneuterdijk het defilé af.

Bij het defilé marcheerden bijna 4000 veteranen en militairen vanaf het Malieveld en weer terug, gevolgd door legervoertuigen. Voorafgaand aan het defilé vlogen vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht over Den Haag, ook bekend als de fly-past.

Rutte bedankt op X veteranen die zich hebben ingezet voor missies. "We denken aan de offers die zij hebben gebracht. Veteranen verdienen ons grootste respect", aldus Rutte, die topman van de NAVO wordt. Ook politiekorpschef Janny Knol staat op X stil bij Veteranendag. "Ook binnen de politie werken enkele duizenden veteranen. Mijn dank en respect gaan uit naar alle ruim 100.000 Nederlandse veteranen die zijn ingezet in dienst van vrede en veiligheid, nu en in het verleden."

Meer uit Binnenland

Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

41 minuten geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

43 minuten geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

7 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

18 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

19 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 dag geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden