20e editie Veteranendag afgesloten op 'tjokvol' Malieveld
DEN HAAG (ANP) - De twintigste Veteranendag in Den Haag wordt zaterdagmiddag afgesloten op een "tjokvol Malieveld", laat een woordvoerder weten. Het evenement heeft tienduizenden mensen getrokken en de organisatie is "hartstikke tevreden". "Het is een prachtige dag geweest", aldus de woordvoerder, die daarbij ook op het mooie weer doelt. Het programma op het Malieveld duurt nog tot 17.30 uur.
Veteranendag begon in de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander een toespraak hield. Later kregen tientallen veteranen bij het museum Escher in Het Paleis een medaille uitgereikt. De medailles werden uitgereikt door afzwaaiend premier Mark Rutte en demissionair minister van Defensie Kajsa Ollongren. Daarna nam de koning op de Kneuterdijk het defilé af.
Bij het defilé marcheerden bijna 4000 veteranen en militairen vanaf het Malieveld en weer terug, gevolgd door legervoertuigen. Voorafgaand aan het defilé vlogen vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht over Den Haag, ook bekend als de fly-past.
Rutte bedankt op X veteranen die zich hebben ingezet voor missies. "We denken aan de offers die zij hebben gebracht. Veteranen verdienen ons grootste respect", aldus Rutte, die topman van de NAVO wordt. Ook politiekorpschef Janny Knol staat op X stil bij Veteranendag. "Ook binnen de politie werken enkele duizenden veteranen. Mijn dank en respect gaan uit naar alle ruim 100.000 Nederlandse veteranen die zijn ingezet in dienst van vrede en veiligheid, nu en in het verleden."
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
12 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
21 uur geleden