Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

205.904 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen in 2021

205.904 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen in 2021

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is er 205.904 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen, een recordhoeveelheid. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke politiekorpsleiding. In de week tussen kerst en oud en nieuw werd er ruim 26.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen.

In november werd al bekend dat het jaarrecord voor in beslaggenomen vuurwerk in 2021 was verbroken. Dat komt onder andere door een grote partij professioneel vuurwerk van ongeveer 120 ton die de politie die maand net over de grens in Duitsland in beslag nam. Dat is de grootste vuurwerkvangst ooit voor de Nederlandse politie. Het vuurwerk werd bewaard in bunkers in het Duitse Rheine en zou waarschijnlijk illegaal verkocht worden in Nederland.

De politie vond afgelopen jaar vooral veel shells, die ook wel mortierbommen worden genoemd, en flash bangers, zeer zwaar knalvuurwerk. "Je ziet ook dat de vraag naar zwaar vuurwerk steeds groter wordt, daarom vinden we dit soort vuurwerk steeds vaker", aldus de woordvoerder. De politie zag in december al dat sommige soorten zwaar vuurwerk honderd tot enkele honderden grammen flitspoeder bevatten. "Hoeveelheden die bij ontploffing dodelijk letsel kunnen veroorzaken".

In 2020 werd er 122.815 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen, in 2019 61.429 kilo. Het vuurwerkverbod van de afgelopen twee jaarwisselingen heeft volgens de woordvoerder niet veel invloed op de hoeveelheid illegaal vuurwerk. "Dat soort vuurwerk is sowieso al verboden en een extra verbod maakt voor de mensen die dat afsteken dus niks uit. De mensen die om middernacht een potje siervuurwerk afsteken met een glaasje champagne op straat stappen heus niet zomaar over op dat soort vuurwerk."

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Botlek Rotterdam verholpen, bedrijven starten op

ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die donderdag een aantal bedrijven in het Rotterdamse Botlekgebied trof, is grotendeels verholpen, meldt de veiligheidsregio. "Bijna alle bedrijven hebben weer stroom. De fabrieken worden stap voor stap weer opgestart. De brandweer blijft aanwezig om de situatie te controleren en geeft nazorg."

23 minuten geleden
Dode en gewonden door explosie bij bedrijf in Rotterdam-Europoort

ROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens een woordvoerder is de oorzaak van de ontploffing nog niet bekend. "We doen ter plaatse onderzoek. Het is nog onduidelijk hoeveel gewonden er precies zijn gevallen."

47 minuten geleden
Grote inzet brandweer om natuurbrand Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - In een stuk bos even ten westen van Hardenberg heeft rond lunchtijd een zeer grote natuurbrand gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit de regio uit om de brand te bestrijden.

48 minuten geleden
Ruim 20 miljoen illegale sigaretten onderschept in twee weken

DEN HAAG (ANP) - In twee weken tijd zijn ruim 20,7 miljoen illegale sigaretten onderschept. Combiteam SMOKE, een samenwerkingsverband van onder meer de douane en de FIOD, ontdekte ook 3000 kilo waterpijptabak en grondstoffen voor tabak. Als de producten op de markt waren gekomen had de overheid volgens de douane 9 miljoen euro aan accijnzen misgelopen.

53 minuten geleden
Dode en gewonden door incident bij bedrijf in Rotterdam-Europoort

ROTTERDAM (ANP) - Door een incident bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en mogelijk meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens regionale media was er een explosie. Een woordvoerder van de politie bevestigde nog niet dat het om een ontploffing ging.

1 uur geleden
Meer waterschappen weren schapen van droge dijken

TIEL (ANP) - Meer waterschappen roepen veehouders op geen schapen meer te laten grazen op droge dijken. Door de aanhoudende droogte is de grasmat uitgedroogd en door begrazing kan die verder beschadigd raken. Dat kan weer gevolgen hebben voor de stabiliteit van de dijken. Waterschap Rivierenland verzoekt er daarom geen dieren meer op te weiden. Aa en Maas heeft de begrazing op dijken "stopgezet".

1 uur geleden
Weeronline: verwachte regen biedt weinig verlichting voor droogte

HOUTEN (ANP) - Vanaf zaterdag gaat het waarschijnlijk regenen, maar de verwachte neerslag biedt nog weinig verlichting voor de droogte in Nederland. De minimale neerslag kan niet opboksen tegen het grote neerslagtekort. In het beste geval zal het tekort "niet heel sterk meer toenemen in de komende week", verklaart Weeronline.

1 uur geleden